Menu
Úvod  › 

Nejbizarnější souvislosti ve vašem těle

Tušíte, co vypovídají vaše ruce o vašem penisu? Jak souvisí délka vašich prstů s rizikem rakoviny, nebo vaše rty s pamětí? Našli jsme nejbizarnější souvislosti a vztahy mezi jednotlivými částmi vašeho těla.

1. Co vypovídá váš hlas o vaší výšce

Vědci z Washington University nedávno zjistili, že posluchači jsou schopni jen podle hlasu odhadnout, jak vysoký je ten, kdo mluví. Čím jste vyšší, tím hlubší je váš hlas.

2. Co vypovídají oči o vašem mozku

Malé cévky ve vašich očích vám mohou prozradit, v jaké kondici je váš mozek (alespoň podle nedávné studie publikované v Psychological Science). Odborníci zjistili, že lidé s rozšířenými žilkami dosahují v IQ testech nižších hodnot.

3. Co vypovídá pokožka o vašem krevním tlaku

Vrásky nejsou pouze příznakem stárnutí, ale mohou upozorňovat i na skryté problémy se srdcem, tvrdí studie, jejíž závěry publikoval Journals of Gerontology. Vědci totiž přišli na to, že lidé s nižším krevním tlakem a menším rizikem kardiovaskulárních onemocnění mají méně vrásek a jejich pokožka působí mladistvějším dojmem.

4. Co vypovídají ruce o vašem penisu

Podívejte se pořádně na svoje ruce. Podle korejského výzkumu z roku 2011 mají muži, jejichž ukazováček je kratší než prsteníček, delší penis. Je tomu tak údajně proto, že množství testosteronu ovlivňuje délku penisu a prstů už v prenatálním stádiu dítěte.

5. Co vypovídají vaše prsty o riziku rakoviny

Delší ukazováček a kratší prsteníček má však výhody v případě rizika rakoviny prostaty. Podle výzkumu publikovaného v British Journal of Cancer mají jejich majitelé menší pravděpodobnost, že se u nich tento typ rakoviny rozvine.

6. Co vypovídají nohy o vaší erekci

Trpíte syndromem neklidných nohou? Potom na tom, podle studie z Harvard Medical School, nebudete s erekcí příliš dobře. Autoři výzkumu totiž zjistili, že muži, kteří trpí syndromem neklidných nohou, mají o polovinu větší pravděpodobnost, že se u nich rozvine erektilní dysfunkce. Obě poruchy jsou totiž způsobeny nízkou hladinou hormonu dopaminu.

7. Co vypovídají zuby o vaší mysli

V roce 2012 vyšla v magazínu Journal of American Geriatrics studie, která tvrdí, že to, jak fungují vaše zuby a čelisti vypovídá o tom, jaké je vaše riziko demence. Pokud máte problémy se zuby a konzumací jídla obecně, riziko, že se u vás rozvine demence, je vyšší.

8. Co vypovídá spánek o vašich očích

Lidé, kteří trpí spánkovou apnoe, mají dvakrát větší pravděpodobnost, že se u nich v následujících pěti letech rozvine zelený zákal. Výpadky dechu při spánku totiž poškozují optické nervy a toto poškození může vést později právě k rozvoji zeleného základu.

9. Co vypovídaji rty o vaší paměti

Pokud trpíte na opary, máte mnohem větší riziko, že se u vás rozvine Alzheimerova choroba a demence. Tvrdí to alespoň studie z Columbia University.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejpitomější upozornění na výrobcích
Největší nesmysly, které kolují na internetu
Nejbizarnější přísady potravin, aneb co všechno jíme
Test: Nejpitomější výroky celebrit
11 věcí, o kterých si myslíte, že jsou pravda. A nejsou!
Nejinteligentnější zvířata světa