Menu
Úvod  › 

Naučte se správně líbat

Jste si jistá, že zvládnete francouzský polibek? Umíte líbat tak, aby to vašeho partnera vzrušilo a nedopustila jste se faux pas? Naučte se správnou techniku líbání.

Lehké polibky, francouzské smyslné líbání, líbání na ústa i na tělo. Líbání je zkrátka milostný evergreen, kterému se oddávají lidé na celém světě. I když je tolik oblíbené, neznamená to, že ho každý automaticky umí a zvládá. Přitom pokud neumíte líbat, nemůže vám to nikdy klapat v sexuálním životě:

Intenzivní zdroj potěšení

Podívá se vám zhluboka do očí, nakloníte se k sobě, vaše rty se dotknou a vy se políbíte. V té chvíli máte pocit, jakoby se s vámi zatočil svět. Polibek je totiž jedním z nejintenzivnějších prožitků vůbec. Na rtech a v ústech se nachází spousta nervových zakončení, jejichž stimulace zajišťuje intenzivní potěšení. K potěšení z polibku přispívají i konvence naší kultury. Například amazonští indiáni se na ústa nikdy nelíbají (ani s jazyky, ani bez nich) a naše "standardní" polibky jim připadají naprosto šokující. Na druhou stranu umění líbání věnuje například Kamasútra mnoho stran a považuje je za zcela základní milostnou dovednost.

Technika polibku

Umění líbání byste měla bezpodmínečně ovládat, pokud chcete někoho svést. Pro hluboký, smyslný polibek je potřeba otevřít ústa doširoka, spojit se rty a překonat obavy z toho, že se vaše sliny smíchají se slinami vašeho partnera. Vaše jazyky setkají a v tom okamžiku byste měla špičkou jazyka začít opisovat pomalé kroužky o malém průměru. Dotýkejte se jazykem horního patra i vnitřní strany tváří. Snažte se řídit svým instinktem a vložte do polibku celé své srdce. Uvědomte si, že líbání je v podstatě pozvánkou k sexu a vyvrcholením flirtování. Když polibky zkombinujete s několika vhodnými slovy, letmými doteky a dechem na nahé pokožce, získáte geniální předehru.

Líbání je mimo jiné i mimořádně účinnou stimulací erotogenních zón. Masírování a dráždění rty a jazykem určitých částí těla může přesunout vaše prožitky do naprosto jiné dimenze. Pokryjte polibky jeho krk, prsa, bedra či hýždě a připravíte mu mimořádnou předehru. Osvědčené jsou také polibky na uši a ušní lalůčky, které jsou bohatě prokrvené a zásobené nervovými zakončeními. O orálním sexu ani nemluvě.

Čemu se vyhnout

Líbání je o improvizaci a v podstatě jde o jakousi zkoušku, do jaké míry si se svým partnerem na milostném poli rozumíte. Následující prohřešky proti líbací etiketě vám však nikdo neodpustí:

- Páchnoucí dech: Dala jste si před líbáním kari, topinky, nebo jakékoli jiné aromatické jídlo? Potom na polibky zapomeňte do té doby, než budete mít po ruce účinnou ústní vodu. Svěží dech je naprostý základ.

- Strach: Pokud jste na první, druhé, nebo třetí schůzce, není nic divného na tom, že se cítíte nervózní a svázaná. Nesnažte se svou nervozitu lámat přes koleno a zakrývat jí suverenitou a přílišným tlakem.

- Příliš mnoho slin: Není nic horšího než uslintaný polibek, při kterém se koupete v slinách toho druhého. Před polibkem musíte vždy bezpodmínečně polknout.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 signálů, že opravdu neumíte líbat
Největší chyby, které děláte při líbání
Průvodce líbáním: Polibky, které ho dostanou
11 věcí, které nevíte o líbání
Neobyčejná historie líbání