Menu
Úvod  › 

Muži myslí na jídlo a spánek stejně často jako na sex

Podle oblíbeného tvrzení myslí muži na sex každých sedm sekund. Podle nové studie ale stejně často jako na sex myslí muži i na jídlo a na spánek.

Podle průzkumů myslí průměrný vysokoškolák na sex osmnáctkrát denně, zatímco průměrná vysokoškolačka desetkrát za den. Nicméně se rozhodně nedá říct, že by muži mysleli pouze na sex, protože se stejnou frekvencí věnují své myšlenky i spánku a jídlu. "Jinými slovy; na mužských sexuálních myšlenkách není vůbec nic výjimečného," říká vedoucí výzkumu, psycholožka Terri Fisherová z Ohio State University pro magazín LiveScience. "Muži sice myslí na sex častěji než ženy, ale stejně tak myslí častěji než ženy například i na zdravotní problémy."

Tvrzení, že muži myslí na sex každých sedm vteřin je skutečně okřídlené a stalo se již legendou. Nicméně výzkumů, které by mapovaly, jak často ve skutečnosti muži a ženy na sex myslí, je jen minimum. Většina výzkumů se spokojuje s tím, že požádá respondenty, aby si vzpomněli, jak často v posledním dni či týdnu mysleli na sex, což je metoda, která nikdy nemůže poskytnout validní výsledek.

Fisherová a její kolegové požádali téměř tři sta vysokoškolských studentů a studentek, aby do malého zápisníku zaznamenali čas, kdykoli pomyslí na sex, jídlo, spánek, nebo svůj zdravotní stav. "Společenský stereotyp praví, že muži myslí na sex permanentně, zatímco ženy pouze zřídka," říká Fisherová. K tomuto závěru však výzkum nedospěl. Respondent s rekordním počtem sexuálních myšlenek, dospěl k číslu 388. Když vezmete v úvahu čas na spánek, dospějete k tomu, že i rekordman mezi respondenty myslel na sex každých 158 sekund.

Průměrný muž však na sex myslí přibližně každou hodinu a žena zhruba každé dvě hodiny. Nicméně i přesto, muži nevěnují sexuálním myšlenkám více času než myšlenkám na jídlo a spánek. "Podle vžitých stereotypů ženy téměř vůbec nemyslí na sex, ale zato myslí často na jídlo," říká autorka výzkumu. Jenže nic takového studie nepotvrdila. Naopak ženy nejčastěji myslely na sociální vztahy a na spánek.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Laptopy ohrožují mužskou plodnost
Věci, které vám žádná žena neodpustí
Po sexu si muži připadají hezčí, ženy ošklivější
Co chtějí ženy? Zlé kluky, kteří hezky voní