Menu
Úvod  ›   › 

Adrenalinové zážitky, které musíte vyzkoušet

Volný pád, vznášení se ve skleněném tunelu, neomezená rychlost, nebo let stíhačkou. Představujeme vám nejoblíbenější adrenalinové zážitky na světě, které byste rozhodně měli za svůj život vyzkoušet.

Firmy na zážitky mají v poslední době skutečné žně. Čím víc času trávíme na kancelářské židli, před blikajícím monitorem počítače a pohledem nesnesitelného šéfa, tím víc se snažíme vnést do svých životů vzrušení, adrenalin a zážitky, kterých se nám v nudném životě nedostává. Adrenalinové zážitky nejrůznější intenzity se v poslední době staly také velmi oblíbeným dárkem k narozeninám, svatbě a podobně. Víte ale, jaké adrenalinové zážitky patří mezi skutečné top a ve světě nejvíc letí? Ty následující byste rozhodně měli za svůj život minimálně jednou vyzkoušet:

Skydiving - vyzkoušejte si létání

Představte si, že můžete létat a vznášet se v prostoru stejně volně jako ptáci - a to bez nutnosti, abyste měli na zádech připnutý padák, nebo jiné nepohodlné zařízení. Takzvaný www.firmanazazitky.cz/indoor-skydivingvám to může jednoduše splnit. Létání v jakési skleněné trubce, kde proudí vzduch o rychlosti až 300 Km/hod, se stalo adrenalinovým hitem posledních let a dle jeho provozovatelů jde o skvělou zábavu pro každého od pěti let. Oblečete se do speciální kombinézy, dostanete helmu a brýle, a pak už si můžete užívat podobného zážitku jako při seskoku z letadla - jen bez nutnosti vyletět několik set metrů nad zem.

Bungee jumping - síla volného pádu

Bungee jumping se těšil velké oblibě na konci devadesátých let a teď se jeho éra znovu vrací. Celosvětově se řadí mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější adrenalinové zážitky. Zážitkem pro skutečné znalce je skok z Bloukrans Bridge v Jihoafrické republice, kde si můžete vyzkoušet infarktový skok z 216 metrů. Jde o vyjvyšší bungee jumping, který vůbec můžete na světě absolvovat. Nicméně pro začátek si zcela určitě vystačíte i se skokem na laně z "obyčejného" mostu, který vám zajistí skutečnou adrenalinovou extázi.

Závodní okruh - opojení rychlostí

Podle statistik patří třetí příčka adrenalinové hitparády, co se oblíbenosti týká, dlouhodobě jízdám na nejrůznějších typech závodních aut a motorek na závodních okruzích, nebo v terénu. Vyzkoušet si tak můžete absolutní opojení z neomezené rychlosti. Lidé po celém světě se ochotně vžívají do role závodníků na okruhu, jezdců rallye a dalších adrenalinových šílenců, a mění alespoň na chvíli svůj kancelářský život za adrenalinovou extázi.

Let stíhačkou - VIP zážitek

Jde o jeden z nejextrémnějších a zároveň nejdražších zážitků, které si můžete pořídit. Let stíhačkou byl dlouho civilistům zapovězen a jakmile se pravidla uvolnila a do kokpitu nejrychlejšího letadla mohli usednout i "normální" lidé, slaví tento zážitek po celém světě obrovský úspěch. Ve světě se dokonce nabízí (samozřejmě za patřičný obnos) svezení legendární stíhačkou Mig-25 a je o něj obrovský zájem.

Paintball - Vojenská bitva

Svět prožívá paintballový boom a celé pracovní kolektivy i party kamarádů se převlékají do maskáčového oblečení a vyráží do bývalých vojenských prostorů, lesů a továren, aby po sobě stříleli ze speciálních pistolí a snažili se zlikvidovat protivníka. I když zdaleka nejde o tak extrémní zážitek, jako je například volný pád, nebo prohánění se na okruhu, paintball vám poskytne jedinečnou příležitost, jak ze sebe dostat nahromaděné napětí.

Tip redakce: Obáváte-li se, zda bude vámi vybraný dárek tím ideálním, darujte univerzální dárkový poukaz a nechte na obdarovaném, ať si z široké nabídky zážitků vybere ten svůj. Ideálním dárkem z nabídky firmy Allegria je například zážitkový balíček "napětí a adrenalin" v hodnotě do 100 bodů. Obdarovaný si bude moci vybrat jeden či zkombinovat více typů adrenalinu a vyzkoušet tak například travní lyžování, bungee jumping, jízdu na segwayi a podobně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejextrémnější turistické atrakce světa
Pro muže: 40 věcí, které musíte udělat, než vám bude 30
13 věcí, které o svém těle ještě nevíte
20 nejotravnějších písní v historii