Menu
Úvod  › 

Jak vypadají minuty před porodem

Popsat jak vypadají minuty před porodem, není úplně snadné a navíc je každá maminka prožívá úplně jinak. Záleží, zda jde o prvorodičku či zkušenější maminku, která přivádí na svět miminko už podruhé, potřetí nebo i víckrát.

Jde-li o poslední minuty, pak to znamená, že je maminka s největší pravděpodobností připravená. To znamená má za sebou klystýr, je oholená, možná má po svém boku i tatínka nebo jinou blízkou osobu, která chce být součástí tohoto zázraku zrození a zároveň být psychickou vzpruhou.

Zdroj:Porod

Velká úleva

Velký rozdíl hraje i fakt, zda jde o normální porod či plánovaný císařský řez apod. Někdy se pro císařský řez lékař rozhodne až v průběhu porodu, který neprobíhá dle plánů. Pak jde o minuty strachu a hrůzy. Nicméně každá se už těší, až to bude mít za sebou a bude moci přivinout své děťátko k sobě.

V posledních minutách z vás spadne úplně všechno i celých 9 měsíců. To, že vám na začátku bylo špatně a zvracela jste jak Amina, špatně spala, chodila často močit, pálila vás žáha a další nepříjemnosti, budou v tomto okamžiku nepodstatné. Prostě konečně je to tady a za pár dnů bude vašim domem znít dětský pláč, povalovat se dudlíky, lahvičky, plenky vše bude vonět kojeneckou kosmetikou.

Strach o děťátko

Některé maminky (zvlášť ty, co rodí prvně) hovoří téměř celé těhotenství o strachu z porodu. Nastává zlomový okamžik, kdy se maminka nebojí porodu, nebojí se o sebe, ale o děťátko. Aby vše proběhlo hladce, bez problémů. Naopak jediným přáním je, mít to už celé za sebou. Právě tady je blízká osoba velkou pomocí. I když ne každé mamince to musí vyhovovat. Některá si to celé chce přetrpět sama v soukromí, přítomnost druhé osoby by ji lezla na nervy. Takových ale není mnoho, většina je za blízkost milované osoby ráda a pozitivně to ovlivní její psychiku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Porod a bolest