Menu
Úvod  › 

Jak vybrat podprsenku: Krok za krokem

Dobře padnoucí podprsenka, která zvýrazní vaše vnady je téměř zázrak. Přestaňte utrácet peníze za škrtící, vyhrnující se a nepadnoucí spodní prádlo. Naučíme vás vybrat podprsenku, která se stane pokladem vašeho šatníku.

Vybrat podprsenku, která vám bude sedět, bude vám pohodlná a ještě bude dobře vypadat, je skutečná věda. Osvojte si základní pravidla, která musíte při nákupu respektovat, pokud chcete najít tu pravou.

Základní problém je v tom, že podprsenka musí respektovat množství tvarů i velikostí a vy tak musíte najít v nabídce obchodů tu, která bude brát ohled na šířku vašich zad, tvar prsů, velikost hrudníku a hrudního koše, výšku posazení prsů a další faktory.

Změřte se

Velikost podprsenky se řídí dvěma základními mírami, a totiž velikostí hrudního koše a velikostí prsů. Předtím, než vyrazíte do obchodu, popadněte krejčovský metr a zjistěte, jaké míry jsou vaše. Číslo u velikosti podprsenky značí obvod hrudníku. V zásadě máte dvě možnosti, jak ho můžete změřit. Buď měřte obvod přímo pod prsy a přidejte přibližně deset centimetrů, nebo změřte obvod hrudníku přímo pod podpaždím. V obou případech však držte metr rovně (zkuste se při měření dívat do zrcadla, to vám pomůže) a nadechněte se a vydechněte, abyste si byla jistá, že nemáte metr příliš natěsno.

Písmeno u velikosti podprsenky reprezentuje velikost prsů, ale tady nastává drobný problém. Výrobci podprsenek totiž automaticky předpokládají, že všechny ženy mají prsa kulatá, pevná a zvednutá nahoru. Pokud se budete měřit bez podprsenky, vaše prsa mohou poklesnout a vy si naměříte menší údaj. Změřte si obvod hrudního koše těsně pod prsy. Pokuste se přitom nedýchat, protože nyní potřebujete klidovou míru. Nyní změřte obvod kolem nejširší části prsů a od tohoto údaje odečtěte první naměřený. Každých dva a půl centimetru se rovná jedné velikosti prsů. To znamená, že pokud je rozdíl mezi naměřenými hodnotami dva a půl centimetru, vaše velikost je A, pět centimetrů náleží velikosti B a tak dále.

Strategie v obchodě

V obchodě s prádlem si vyberte několik podprsenek od různých výrobců; neomezujte se přitom jen na svou velikost, ale vyzkoušejte i modely o číslo větší nebo menší. Ještě než podprsenky začnete zkoušet povolte ramínka do nejdelšího možného prodloužení. Pak můžete začít zkoušet, ale nebuďte frustrovaná z toho, že vám většina podprsenek nepadne. Uvědomte si, že údaje o velikosti jsou pouze orientační.

Uvědomte si také, že řada háčků vzadu na podprsence neslouží k tomu, abyste si měnila velikost podprsenky. V ideální případě by vám měly pomoci udržovat stále její pěkný tvar a zajistit, aby vám dokonale padla i když například před menstruací zadržujete vodu a podobně.

Nasaďte si podprsenku, zapněte jí vzadu na nejvolnější háček a pak do každého košíčku umístěte jedno prso. Teď se podívejte dolů mezi svá prsa. Pokud mezi nimi vidíte světlo nebo dokonce dolní pás podprsenky, sáhla jste po příliš velké velikosti.

Jakmile najdete podprsenku, která obstojí v předešlém testu, vsuňte palce po stranách pod podpažím pod podprsenku (jako byste tančila ptačí tanec). Soustřeďte se na to, kde se okraj košíčků dotýká vaší kůže. Pokud většina prsů "přetéká" ven, nebo košíček příliš škrtí, vyberte si větší velikost podprsenky. Vnější okraj košíčku by při tomto testu měl procházet na vrchní částí prsa.

Nyní přistupte k třetímu testu. V první řadě si upravte ramínka od podprsenky. Ty by měly být maximálně v polovině možného povolení, protože pokud je máte povolená nadoraz, jde o signál špatně vybrané podprsenky. Stoupněte si bokem k zrcadlu a podívejte se na svůj profil. Vaše prsa by měla mít hladkou siluetu od krku k bradavkám- žádné propadliny, žádné boule.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jaká barva spodního prádla vám bude slušet?
Naučte se dělat striptýz
Co na ní prozradí její spodní prádlo