Menu
Úvod  › 

Jak přežít finanční krizi: Průvodce pro ženy

Každý měsíc počítáte drobné a přemýšlíte, jak z poslední tisícovky zaplatit nájem, jídlo na týden a nové boty. Inspirujte se tipy, které vám pomohou vypořádat se s finanční krizí.

- Před odchodem na party nebo do klubu si k sobě domů pozvěte kamarádky. Než společně urazíte láhev vína, můžete si vzájemně pomoci s foukáním vlasů, vytvořením účesu i líčením. Ušetříte tak hned dvakrát; za kosmetičku a kadeřnici a ještě si pořídíte alkoholový základ, takže v klubu utratíte méně za pití.

- Vaše kamarádka/babička/teta má narozeniny, ale vaše peněženka zrovna drží redukční dietu? Vsaďte na doma vyrobené dárky, které mají mnohem osobnější charakter. Například domácí likér v pěkné láhvi, vlastnoručně pečené sušenky, nebo naložený hermelín nikoho rozhodně neurazí.

- Berte si s sebou do práce krabičky s doma vyrobenou svačinou. I kdyby šlo jen o nakrájenou zeleninu, ušetříte peníze za impulsivní odpolední nákupy čokoládových tyčinek v podnikové kantýně. Kromě své peněženky prospějete i své postavě.

- Čas od času vezměte do práce doma upečený koláč a nabídněte kolegům. I taková zdánlivá drobnost vám získá sympatie a upevní vaši pozici ve firmě.

- Vytřiďte oblečení, které jste na sobě neměla víc než rok (nepodvádějte a vyhoďte ze skříně i ty růžové šaty, ve kterých jste vždycky vypadala jako jahodový koktejl). To samé proveďte se skříněmi vašich potenciálních dětí. Nenošené modely se pak pokuste prodat v některé internetové aukci (www.aukro.cz, www.mimibazar.cz...). Možná budete překvapena, kolik za ně dostanete.

- Místo drahých čistících prostředků zkuste použít směs sody a vody, octa a vody, nebo kypřícího prášku do pečiva a vody. Kromě úspory financí budete platit i za ekologicky uvědomělou ženu.

- Chcete ušetřit za kadeřníka? Nabídněte se jako modelka na kadeřnické soutěže, případně pokud máte odvahu učňům.

- Místo do kina a na drahou večeři pozvěte svého milého k sobě domů na domácí kuchyni a film z DVD.

- Dovolenou začněte plánovat s velkým předstihem a využijte first minute slevy zájezdů či letenek. Nebo se smiřte s tím, že budete balit na poslední chvíli a poletíte do destinace, která bude volná na super last minute.

- Uspořádejte si mejdan v obýváku, nebo na zasněžené zahradě. Stačí vám k tomu rozdělit úkoly, co má kdo z vašich přátel přinést za jídlo nebo pití.

- Nechte si posílat newslettery od svých oblíbených restaurací. Budete tak mít přehled o akcích typu: "2 za cenu 1" a například si můžete naplánovat romantickou večeři za poloviční cenu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak ušetřit peníze a čas v kuchyni?
Udělejte si pořádek v penězích
6 největších chyb při utrácení
Závislost na nakupování na internetu