Menu
Úvod  › 

Fetišismus: Podpatky, igelit a korzety

I když si možná pod pojmem fetiš představujete hlavně posedlost botami a podpatky, vyznavači tohoto stylu mají mnohem větší fantazii. Zjistěte, zda by fetiš nemohl okořenit i váš sexuální život.

Přísně technicky vzato je fetiš jakýkoli předmět nebo věc, která má pro člověka mimořádný význam nebo sílu. U některých primitivních kmenů byl fetišem předmět, kterému přisuzovaly mimořádnou sílu a schopnosti a uctívali ho. V moderní společnosti se význam fetiše poněkud posunul a označuje předmět, který je schopný vzrušit a probudit sexuální touhu u člověka. Podle názoru řady sexuologů a psychologů se fetišismus formuje už v dětství. Klíčovým okamžikem prý údajně může být i moment, kdy si vás rodiče posadili na klín a dělali s vámi "takhle jedou páni," nebo když jste si hráli pod stolem a pozorovali jste nohy dospělých sedících u stolu. Stejně tak dobře se ale pro vás může stát fetišem věc, kterou vám odmala zakazovali, a která tak pro vás získala příchuť zakázaného ovoce.

Fetišismus je naprosto neškodná "úchylka" a i když ji magazíny často zobrazují jen jako posedlost dámskými botami na podpatku, fantazie fetišistů sahá mnohem dál. Seznamte se s nejčastějšími objekty fetišistů a možná zjistíte, že vás vzrušují také.

1. Boty a podpatky

Nejznámějším objektem fetišistů jsou boty a vysoké podpatky. V psychologické literatuře jsou dokonce popsány případy fetišistů, kteří si svou životní partnerku hledají pouze a jen podle tvaru nohou a bot, které nosí. Někteří fetišisté považují za nejvíc sexy část chodidla palec, který musí být dokonale tvarovaný. Velmi početná skupina těchto vyznavačů rovněž požaduje, aby palec a ukazováček na noze byly stejně dlouzí, což je považováno za nejdokonalejší tvar nohy.

V případě vysokých podpatků fetišisté milují především způsob, jakým vysoké podpatky formují celé ženské tělo. Tvrdí, že tak mnohem víc vyniknou ňadra a zadek ženy, tělo získá jiné těžiště, pracují jiné svaly a celkově působí velmi sexy. Nehledě na to, že vysoké podpatky samozřejmě zdůrazňují ženské nohy a jejich délku. Sigmund Freud vysvětloval vznik tohoto fetiše tím, že noha představuje penis a bota vagínu. Nicméně tento kult existoval už ve staré Číně, kde si ženy podvazovaly chodidla, aby získaly co nejmenší velikost. Navíc je čínská literatura plná zmínek o ženských nohou, jejich líbání, masturbaci a nimi a podobně.

2. Kůže, latex a guma

Jedna z pozoruhodných teorií tvrdí, že nejvíc fetišistů zaměřených na kůži, latex a gumu se nachází ve Velké Británii, protože tam údajně nejvíc prší a děti se tak už od dětství promenádují v gumových oblečcích. Ať už se tomuto svéráznému vysvětlení rozhodnete věřit či nikoli, fetišistům tohoto druhu jde především o pocit při dotyku těchto materiálů s nahou kůží a aroma. Zejména spojení s vůní a sexuálním vzrušením je velmi silné. Fetišisté tohoto druhu si pořizují obvykle celé obleky z latexu (gumy, igelitu...), aby znásobili pocení a tím i prožitek.

3. Mumifikace

Tento druh fetišistů miluje kompletní znehybnění těla, které se navíc ještě objevuje většinou v kombinaci se již zmíněnými materiály, jako je latex, guma, nebo igelit. Velmi populární je omotání balící folií, která dokonale přilne k tělu a znehybní ho. K dostání jsou i speciální postele a vaky z latexu nebo gumy, z nichž se vysaje vzduch a materiál tak přilne ke kůži.

4. Korzety

Velmi početná skupina lidí si neumí svůj život vůbec představit bez korzetů. Psychologové se domnívají, že korzet je tak silným erotickým stimulem pro muže kvůli tomu, že v něm žena působí velmi bezbranně a submisivně. Navíc tato část oblečení zdůrazňuje ženskou postavu a její křivky, což působí dráždivě. Korzety opět mohou být z například z latexu a kombinovat hned celou řadu stimulů a podnětů, které jsou vnímány jako silně vzrušující.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Orgasmus, pro který zemřete
Hračky pro fetišisty - začátečníky
Sexuální perverznosti, které musíte vyzkoušet