Menu
Úvod  › 

Jak poznáte, že jste si vzala toho pravého?

Samozřejmě, že někdy pochybujete, jestli jste si ho měla brát. Podle následujících věcí ale poznáte, že jste si vzala skutečně toho pravého - i přes občasné krize.

1. Chlubí se s vámi.

Ať už se vám povede prezentace v práci, podařilo se vám koupit nedostatkové lístky na koncert, uvařila jste skvělou večeři, zvládla jste připravit dokonalý mejdan? Neopomene se o tom zmínit před vašimi přáteli a pochválit vás. On je totiž váš největší fanoušek.

2. Drobné galantnosti

I po společně strávených letech, je k vám stále dvorný a prokazuje vám drobné galantní pozornosti. Například vám otevře dveře, pomůže vám do kabátu, nebo podrží židli. I takové detaily dotváří fungující vztah.

3. Nesnaží se vás změnit

Ví, že nejste nijak zvlášť dochvilná, nebo že nejste žádná fenomenální kuchařka, ale je mu to jedno. Ví, že takovou si vás vzal a nesnaží se vás nijak měnit.

4. Chybíte mu.

Když řekne, že mu chybíte, není to pouhá fráze, ale realita. Zkrátka je ve vaší přítomnosti rád a těší se, až budete zase spolu.

5. Můžete před ním brečet.

Můžete se před ním rozbrečet, aniž byste si připadala trapně a nemožně. Umí vás utěšit, najít ta správná slova a vzít vás do náručí, když to potřebujete.

6. Nepomlouváte ho.

Když si všechny vaše kamarádky stěžují na své partnery, vy je většinou jen posloucháte, protože nemáte, na co byste si postěžovala. Zkrátka jste s ním, až na momentální drobné krize a neshody, naprosto spokojená.

7. Má dobrý vztah s vaší rodinou.

Má rád vaši rodinu a naopak vaše rodina má zase ráda jeho. Bez problémů dokáže udržovat příjemnou konverzaci s vaším otcem i matkou, nevymlouvá se, když se má zúčastnit rodinné oslavy - zkrátka s vašimi blízkými rád tráví čas.

8. Zajímá se o vaše přátele.

Zajímá ho, co dělají vaši přátelé, jak se mají a co je u nich nového. Rozumí si s většinou z nich a projevuje o ně upřímný zájem.

9. Nechá vás se vybít.

Když jste frustrovaná, vzteklá, nebo zoufalá, můžete se před ním vybít a dát průchod své frustraci. Pochopí to a nebude vám to vyčítat.

10. Skládá vám komplimenty.

Nerozpakuje se vám říci, že vám to sluší, i když jste si zrovna nestihla udělat make-up, nebo jste v teplákách na cvičení. Nedělá mu zkrátka problémy složit vám komplimenty.

11. Můžete společně cestovat.

Neexistuje lepší ukazatel fungujícího vztahu než schopnost společně cestovat, aniž byste měli po pár dnech chuť jeden druhého zabít. Pokud se snesete na delších cestách, snesete se velmi pravděpodobně i mimo ně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 tipů, jak mít úspěšné manželství
Neměla jsem si ho brát!
Chyby, kterých se musíte v manželství vyvarovat
Test: Máte se vzít?
Lepší manželství za pět minut