Menu
Úvod  ›   › 

Dietní triky celebrit

Jennifer Loper, Heidy Klum, nebo Jessica Alba. Jak to dělají, že vypadají stále tak sexy, jsou štíhlé a přitom se nemučí hlady? Okopírujte jejich triky.

Jsou štíhlé, sexy a mají dokonalé postavy. Zdá se, jako by mohly sníst cokoli a nepřibraly ani deko. Jenže skutečnost je jiná. I celebrity si musí hlídat postavu a pro udržení štíhlé linie jsou ochotné udělat téměř vše. Inspirujte se tajemstvím šesti z nich:

1. Kontrola porcí

Drew Barrymore věří, že kdokoli může jíst, cokoli chce, ale trik spočívá v malých porcích. Známá herečka tvrdí, že nemá cenu si nic dlouhodobě odpírat, protože zříci se oblíbených jídel na celý život vydrží jen málokdo. Mnohem jednodušší je dopřát si je, ale zásadně zmenšit porce. Stejnou strategii vyznává i Jennifer Lopez. Ta si dopřává dokonce i jídla z fast foodů, ale pouze a malých porcích a nikdy se nepřejídá.

2. Mix cvičení a aktivit s vašimi blízkými

Modelka Heidi Klum rozhodně nepatří mezi nezaneprázdněné osoby. Musí skloubit svou práci s péčí o čtyři děti a ještě si při tom udržovat skvělou postavu. Nezastírá, že nemá čas chodit cvičit každý den a tvrdí, že ji v kondici udržují aktivity, které podniká se svou rodinou. Pracuje na zahradě, leze s dětmi na stromy, jezdí na kole, skáče na trampolíně, nebo podniká rodinné výlety. Přísahá, že jsou to právě rodinné aktivity, které jí pomáhají hubnout. Nemusíte být přitom nutně zasloužilá matka čtyř dětí, stačí vám, když znásobíte své aktivity, které podnikáte s přáteli a vyrazíte si například do parku na brusle, nebo na hory na lyže a váš kalorický výdej rázem stoupne.

3. Omezení sacharidů

Nezřízená konzumace sacharidů vede k přibývání na váze a celebrity to dobře ví. Například Jessica Alba dbá na to, aby její jídelníček tvořily převážně proteiny a zelenina, ale bylo v něm jen minimum sacharidů. Tvrdí, že například koblihu nebo koláč by si nikdy nedala, protože jsou skutečnými zabijáky štíhlé postavy.

4. Vnější motivace

Celebrity jsou sice neustále pod tlakem paparazziů, ale některým z nich to nestačí a hledají si další přídavnou motivaci, která by je v hubnutí podpořila. Kim Cattral si například kupuje o číslo menší džíny nebo šaty, které se jí v obchodě velmi líbí. Potom cvičí a hubne tak dlouho, dokud jí skvěle nepadnou. Celebrity si totiž uvědomují, že kamera přidává osm kilogramů, proto je investice do hubnutí investicí do jejich kariéry.

5. Tekutá dieta

Některé hvězdy používají takzvanou tekutou dietu, pokud potřebují shodit značné množství kilogramů, nebo potřebují pro nějakou roli zhubnout velmi rychle. Praktikuje ji například Gwyneth Paltrow, která střídá ovocné smoothies se dny, kdy si dává pouze zeleninu nebo salát. Pokud potřebuje zhubnout velmi rychle, několik dní po sobě pije pouze čerstvě vymačkanou ovocnou šťávu a večer si dává syrovou zeleninu.

6. Cvičení

Ačkoli je používají rozličným způsobem a různými metodami, většina slavných žen nedá dopustit na klasické cvičení, coby metodu k udržení sexy postavy. Například Reese Witherspoon běhá denně hodinu a půl. Carmen Electra zase přísahá na jógu, kterou se prý udržuje nejen postavu, ale i psychickou pohodu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 nejúčinnějších cviků pro ploché břicho
5 diet, které vám zničí zdraví
8 dietních jídel, po kterých ztloustnete
Nejčastější chyby, kterých se dopouštíte při běhání
Zapomeňte na posilovnu, zhubněte chůzí