Menu
Úvod  › 

Co o ženě říkají její boty

Boty na klínku značí malou sebedůvěru, kotníčkové boty zase nosí agresivní ženy a čím vyšší podpatky, tím větší sebevědomí. Rozkódujte ženy podle bot, které nosí. Vědci tvrdí, že je to možné.

Vztahu, který panuje mezi ženami a jejich botami, nerozumí žádný muž a ani nemá smysl se o to pokoušet. Co však můžete z ženských bot vytěžit i vy je vhled do osobnosti konkrétní ženy, která boty nosí. Podle toho, jaké boty si žena vybere a následně obuje, lze totiž podle vědců údajně odhalit, jaká je její osobnost. Připadá vám to přitažené za vlasy? Podle studie, provedené na University of Kansas v roce 2012, jsou lidé schopni z devadesáti procent poznat osobnost druhého člověka, a to včetně jejich emočního založení, jen podle bot, které má na sobě. Například ochotní a vstřícní lidé mají tendenci vybírat si praktické a funkční boty, zatímco agresivní osobnosti tíhnou ke kotníčkovým botám. Podle autorů výzkumu ženy tím, jak se oblékají, vysílají svému okolí jasné signály, stačí jen, když se je naučíte číst:

Míra sebevědomí

Styl bot, které objekt vašeho zájmu nosí, vám snadno prozradí, jestli je jejich majitelka sebevědomá, nebo má komplexy méněcennosti a bude se před vámi navždy stydět. Vědci tvrdí, že ty ženy, které nosí boty na vysokých podpatcích jsou se svým tělem spokojenější a cítí se sebevědoměji i nahé, zatímco majitelky bot s nízkým podpatkem sebedůvěrou rozhodně neoplývají. Jestliže má zrovna na nohou otevřené sandály, podívejte se, jak má upravené prsty a nehty na nohou. Je vidět, že chodí na pedikúru a má nehty upravené a nalakované? Očekávejte, že podobnou péči věnuje i zbytku svého těla a těšte se, až s ní skončíte v posteli.

Boty na klínku, nebo nízkém, širokém podpatku značí vnitřní nejistotu. Podle psychologů je nosí ženy, které sice chtějí vypadat větší, ale na druhou stranu nejsou ochotné snášet nepohodlí vysokých podpatků. Rády by měly větší sebevědomí a působily na okolí světaznale a protřele, ale zároveň nejsou schopné odpoutat se od svých předsudků a komplexů.

Její osobnost

Celkem nepřekvapivě psychologové zjistili, že ženy, které nosí boty jasných barev, jsou hravější a ochotné podstoupit větší riziko. Na druhou stranu jsou vyznavačky bot zářivých barev poměrně náročné na údržbu, protože mají velké materiální nároky. Pokud hledáte poněkud pohodovější a nenáročnější parnerku, poohlédněte se mezi ženami, které nosí rády žabky nebo balerínky. Počítejte však s tím, že jejich pohodovost se může v jistém směru blížit až k lehkomyslnosti. Akční ženy nejraději nosí tenisky, nečekejte však, že budou věnovat příliš velkou pozornost svému vzhledu.

Důležité je, podle výzkumu, i to, kolik je žena ochotná za své boty utratit. Pokud bez mrknutí oka zaplatí za boty několik tisíc, jde údajně o ženu, která si je vědomá vlastní ceny, má sama sebe velmi ráda, ale zároveň je poněkud sobecká a egoistická. Levné boty jsou naopak typické pro konzervativní ženy, které nejsou příliš akční.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak poznat (a koupit) kvalitní boty
5 tipů, kterými prodloužíte život svým botám
Hitem sezóny jsou boty bez podpatků
Trendové chyby, které vás dělají zbytečně starší