Menu
Úvod  › 

Barvy ve Feng Shui: tipy pro každého

Nemalujte si byt nažluto, vaší kanceláři budou nejvíc slušet černé doplňky v kombinaci s ocelí a vaše ložnice volá po modré. Načerpejte užitečné feng shui tipy.

Už jste někdy přemýšleli o tom, proč ve vás pohled na rozkvetlou zahradu, nebo jen jeden květ, probouzí tak příjemné pocity a pozitivní emoce? Podle filozofie feng shui je tomu tak proto, že každá z květin má jinou barvu a působí na různé stránky osobnosti. Zatímco bílá lilie vás pohladí po duši, červená růže vás nabije energií. Právě sílu barev využívá feng shui a přenáší je do každodenního života.

Existují dva typy energie (yin a yang), které reprezentují barvy ve feng shui. Yin energii si můžete představit jako rostlinu rostoucí ze země. Vychází ze země, roste vzhůru a pohybuje se směrem k nebi. Yin energii v sobě, podle feng shui, nesou barvy: modrá, bílá, zelená a fialová.

Pokud ve vaší kanceláři, nebo domácí pracovně, převládají předměty těchto barev, měli byste se většiny z nich zbavit a nahradit je živějšími barvami, které by vám měly dodat více chuti a energie do práce. Podle feng shui je nutné, aby člověk poznal význam jednotlivých barev a využíval jejich potenciál. Jiné barvy jsou vhodné do obýváku, jiné do kanceláře a jiné zase do ložnice:

Yin barvy

Yin barvy podle feng shui přinášejí uklidnění a relaxaci.

Modrá: Modrá barva má ve filozofii feng shui yin energii, je tišivá a uklidňující. Navozuje pocit míru a důvěry. Protože je i barvou moře a oblohy, feng shui ji spojuje s dobrodružstvím a objevováním. Námořnická modrá je barvou intelektu a moudrosti.

Černá: Černá barva ve feng shui symbolizuje peníze a finanční příjem. V kombinaci s ocelí je černá silným symbolem kariéry a síly. Je tedy ideální barvou například pro kanceláře.

Fialová: Fialová je barvou ležící na konci spektra a ve feng shui má velký význam. Jde o barvu, která má velký potenciál pro uzdravování tělesné i psychické.

Bílá: Jde o barvu reprezentující rovnováhu, vyrovnanost, důvěru a čistotu. Kvůli jejímu velkému yin náboji ji Feng Shui doporučuje používat v kombinaci se stříbrnou nebo zlatou barvou. Yin energii nesou i zelená a růžová barva.

Yang barvy

Žlutá: Žlutou barvu považuje feng shui za podobně pozitivní jako červenou. Žlutá reprezentuje sluneční paprsky, teplo, pohyb, radost a přátelství. Na druhou stranu si však rozmyslete, než si s ní vymalujete stěny bytu, protože dlouhodobé vystavení se intenzivní žluté může probouzet úzkost.

Oranžová: Oranžová barva je požehnáním pro vaši koncentraci a energii. Používat byste ji měli tam, kde potřebujete zapojit do hry co nejvíc kreativity. Navíc je oranžová barvou organizování a plánů, zkuste proto prosadit oranžové doplňky například v zasedacích síních. Mezi yang barvy patří i hnědá, červená, nebo lila.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 správných pravidel - jak na práci z domova
Nejšpinavější věci ve vašem bytě
5 skrytých nebezpečí, která máte doma
5 zbytečných chyb, kvůli kterým zestárnete