Menu
Úvod  › 

5 zbytečných chyb, kvůli kterým zestárnete

Stačí jí věnovat pár minut denně, aby vypadala mladě. Pokud to ale zanedbáte, rázem vám naskočí několik let navíc. Řeč je o vaší pleti. Co nesmíte dělat, abyste zbytečně nestárla?

Pokud občas vynecháte v zimním dnu opalovací krém, nebo jdete po mejdanu spát neodlíčená, nejspíš vám to nepřipadá jako závažný prohřešek, kterým byste se měla nějak zvlášť zabývat. Problém je v tom, že každá takováto chyba nebo opomenutí vám přidává roky navíc, prohlubuje vrásky, ničí vzhled a jejich destruktivní dopad se postupem času navíc sčítá. Jaké jsou největší chyby, které způsobují zbytečné stárnutí vaší pleti?

1. Jsem příliš unavená na odličování.

Máte za sebou dlouhý den a poslední věc, na kterou máte náladu, je odličování? Dvě minuty, které věnujete odlíčení, než jdete do postele, vám pomůže zachovat svěží vzhled vaší pleti po celé roky. Pokud jdete spát se špinavou, mastnou pletí, na které je navíc nanesený makeup, zaděláváte si na akné a rozšířené póry. Kvalitním odlíčením odstraníte nejen pozůstatky líčidel, ale i nečistoty, které se na pleti usadily v průběhu dne.

2. Opalovací krém je jen na léto.

Paprskům UVA jsme vystaveni celý život, ale právě ony mohou za to, že se na naší pleti objevují známky stárnutí. A vzhledem k tomu, že jsou UVA paprsky schopné procházet sklem, působí na nás, i když jsme v místnosti. Jedinou možnou obranou proti nim je používání kvalitního opalovacího krému s minimálním ochranným faktorem 30, a to po celý rok.

3. Produkty jsou příliš drahé.

K péči o pleť nemusíte utrácet tisíce. Studie totiž ukázaly, že pleťové produkty dostupné v drogériích jsou stejné efektivní jako drahá značková kosmetika. Hledejte na etiketách výrobků spíše aktivní složky než líbivé značky. Nejefektivnější jsou z tohoto pohledu retinoidy, AHA, peptidy, vitamín C a kyselina hyaluronová.

4. Moje snaha je stejně marná.

Tvrdíte, že jste vyzkoušela skoro všechno a nic z toho nefungovalo? Uvědomte si, že všechny přípravky potřebují minimálně osm týdnů k tomu, aby se projevil výsledek. Pokud tedy zkoušíte nový přípravek, nebo značku, vyčkejte minimálně dva měsíce, abyste mohla říct, zda na vás působí, či nikoli. Navíc vaše pleť potřebuje čas, aby si na nový produkt zvykla, pokud budete přípravky střídat příliš často, výsledkem může být prohloubení vrásek, nebo například pigmentové skvrny.

5. Moje pleť je příliš citlivá.

Možná argumentujete tím, že peeling zanechává váš obličej červený a podrážděný. Jenže po citlivém odstranění odumřelých buněk působí pleť mnohem jemnějším a svěžejším dojmem. Zarudnutí a podráždění je známkou nešetrného a agresivního peelingu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Pleť v těhotenství: Na co se máte připravit?
10 zvyků, které vám vylepší vzhled
Čokoláda vám vyhladí vrásky