Menu
Úvod  › 

8 nejvíc sexy povolání

Existují profese, kterými dostanete druhé pohlaví spolehlivě do kolen. Kde byste měli pracovat, abyste pro ostatní byli maximálně sexy?

Představte si, že jste na mejdanu a v okolí se vyskytne někdo, na koho byste rádi udělali dojem. Mezi základní seznamovací otázky patří už standardně dotaz na zaměstnání. Pokud se představíte jako popelář, nebo uklízečka, rázem vaše akcie přitažlivosti dramaticky poklesnou. Vědci už dávno zjistili, že to, jaké zaměstnání člověk vykonává, se zásadním způsobem odráží na tom, do jaké míry je nebo není pro své okolí přitažlivý. Server CareerBuilder.com zpracoval rozsáhlý výzkum ohledně nejpřitažlivějších zaměstnání na světě. Zjistěte, jestli je i vaše profese dostatečně sexy:

1. Model/modelka

První místo žebříčku nejpřitažlivějších povolání jednoznačně obsadili modelové a modelky. Celkem nepřekvapivě se tak zúročil jejjich výjimečný vzhled a skutečnost, že je toto zaměstnání spojeno s velkou prestiží (ostatně zkuste se pochlubit, že chodíte s modelem/modelkou). Kromě vzhledu je u tohoto povolání přitažlivé cestování po celém světě a vysoké výdělky. Jako prakticky jediné negativum vnímali lidé u modelů a modelek velký tlak na jejich vzhled.

2. Barman/barmanka

Profese barmana či barmanky je tradičně spojená s představou slečny s velkým výstřihem a v minisukni, případně s pohledným mužem v tričku těsně obepínajícím obří bicepsy. Oba dva jsou sympatičtí, sdílní a přístupní k jakémukoli flirtu. Podle průzkumu připadá lidem přitažlivá zjeména možnost barmanů a barmanek flistovat s prakticky neomezeným množstvím lidí.

3. Sportovci

Atraktivitu profesionálních sportovců opět zajišťuje výjimečný vzhled, respektive svalová hmota. Podle odborníků jsou sportovci podvědomě spojováni s výborným zdravím, dokonalými reprodukčními schopnostmi a v neposlední řadě i výjimečnými sexuálními dovednostmi. Případné nadprůměrné výdělky a popularita jsou už jen bonusen navíc.

4. Hasiči

Hasiči jsou tradičně spojovány s obětavostí, odvahou a výbornou kondicí. Pro ženy je navíc ještě přitažlivá jejich schopnost sebeobětování a nesobeckost, které jsou také tradičními charakteristikami hasičů.

5. Kovbojové

I když je jejich výskyt v Čechách sporadický, kovbojové a představa urostlých, svalnatých farmářů nechává chladnou jen málokterou ženu. Odborníci tvrdí, že jde o typický maskulinní archetyp. Navíc ženy dostává představa života v přírodě, daleko od civilizace, jen ve společnosti svalovce.

6. Zdravotní sestřičky

Zdravotní sestřičky nejsou pro muže sexy jen kvůli obligátním uniformám, které figurují ve všech béčkových pornofilmech, ale především kvůli pocitu jistoty, který mužům dodávají. Vedle nich prý mají jistotu, že je o ně dokonale postaráno, jsou zvyklé pečovat o druhé a obětovat se, což je pro řadu mužů sexy.

7. Umělci

Malíři, fotografové, spisovatelé, básníci a podobné umělecké činnosti jsou z hlediska přitažlivosti také značně v kurzu. Při průzkumu se ukázalo, že se lidé domnívají, že umělci vidí hlouběji než ostatní, dokáží pochopit duši ostatních a vcítit se do nich.

8. Vojáci

A zase se dostávají na scénu uniformy. Profesionální vojáci nejsou pro ženy přitažliví pouze kvůli slušivým uniformám, ale i kvůli vypracované postavě. Navíc ženy údajně oceňují i muže s disciplínou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejnebezpečnější povolání světa
7 nejbizarnějších moderních povolání
6 nejbizarnějších povolání historie
Nejdepresivnější povolání světa
8 nejlepších zaměstnání pro líné lidi