Menu
Úvod  › 

7 nejbizarnějších moderních povolání

Očichávači podpaždí, odklízeči zvratků, nebo lidé, kteří tráví celou pracovní dobu tím, že zkoumají pohlaví kuřat. Následující sedmičku povolání byste skutečně nechtěli dělat.

I když existuje pár vyvolených, pro které je práce skutečnou zábavou a koníčkem, pro většinu lidí je zaměstnání jen nutným zlem k zabezpečení svých materiálních potřeb. Až si zase budete stěžovat na šéfa a nemožné kolegy, vzpomeňte si, že jsou na světě lidé, kteří denně vykonávají povolání, které byste si s nimi nevyměnili ani na den. Představujeme vám sedmero nejbizarnějších moderních povolání:

1. Očichávači podpaždí

Když si jdete do supermarketu vybrat deodorant, dostanete ho vonící, v pestrém obalu, ale napadlo vás někdy, co jeho výrobě předchází? Než se začne vyrábět masově, musí někdo zjistit a otestovat, jestli vyhovuje účelu, ke kterému byl vyroben, a totiž, zda dokáže zakrýt tělesný zápach. To mají právě na starosti očichávači podpaždí. Náplní jejich povolání je celodenní očichávaní podpaždí a zkoumání, zda ten který deodorant funguje tak, jak má.

2. Třídiči kuřat

Kdybyste získali pozici třídiče kuřat, celý den byste se zabývali tím, jestli je čerstvě vylíhnuté kuře kohout nebo slepice (podle toho se totiž určuje jejich budoucí osud). Toto zaměstnání vyžaduje obratné a jemné ruce (přece jen nesmíte právě vylíhlé kuře rozmáčknout) a dobré oči (abyste zjistili, jestli má penis, či nikoli). A nepředpokládejte, že jde o zaměstnání, se kterým budete moci oslňovat ve společnosti.

3. Testovači nábytku

Až si příště lehnete na svou novou pohovku nebo postel, vzpomeňte si na všechny lidi, kteří se živí tím, že stále dokola sedají a lehají na nové modely nábytku, aby zjistili, jestli jsou dostatečně pohodlné a vydrží předpokládanou zátěž. Připadá vám to jako zaměstnání snů? Jenže náplň jejich práce rozhodně nespočívá jen v polehávání, ale neustálém otvírání a zavírání šuplat a skříněk, skákání po postelích a křeslech a podobně.

4. Odebírači hadího jedu

Hadí jed se používá k celé řadě, především lékařských, účelů. Jenže nejdřív se musí najít nějaký chudák, který stráví celý den tím, že nebezpečným hadům jed odebírá. Jak by se vám líbilo nutit stále dokola hady kousat do tenké blány a snažit se, aby se místo toho nezakousli do vaší ruky?

5. Sportovní maskoti

Sportovní maskoti se živí navlékáním se do naprosto příšerných kostýmů a pobíháním mezi rozparáděnými fanoušky. Pokud byste uvažovali o podobném zaměstnání, musíte mít dobrou fyzičku, protože kostýmy nejsou vůbec lehké a budete v nich muset provozovat spoustu atletických kousků. Na druhé straně, někteří sportovní maskoti jsou populárnější než samotní hráči.

6. Potápěči na golfu

Už vás někdy napadlo, co se stane s golfovými míčky, které po nepodařených úderech skončí ve vodě? Čas od času se pro ně potopí potápěči s výzbrojí a vyloví je. O tom, že nejde o nijak zvlášť kreativní práci, se zřejmě není třeba rozepisovat.

7. Uklízeč zvratků

Věděli jste, že některé atrakce v lunaparcích si platí své vlastní odklízeče zvratků po zákaznících se slabším žaludkem? A teď si představte, že byste to dělali několik dní v týdnu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejbizarnější funkce vašeho těla
10 nejbizarnějších součástí katolictví
Nejbizarnější zdobení lidského těla
Nejbizarnější sexuální praktiky, které můžete provozovat