Menu
Úvod  › 

8 nejlepších zaměstnání pro líné lidi

Chcete dlouho spát, moc se nenamáhat, rozhodně se neživit rukama a mít dost času na flirtování se sexy kočkami. Vyberte si jedno z následujících povolání pro líné lidi.

Jakmile si najdete stálé zaměstnání, většinou můžete zamávat na rozloučenou svému dosavadnímu životnímu stylu. Výrazně se vám naruší spánkový režim i volno přes den a když k tomu přidáte ještě zodpovědnost a povinnosti, z vašeho života už skoro nic nezůstane. Pokud se nechcete udřít, vyberte si jedno z následujících osmi povolání. Vyplatí se vám to:

1. Policista na přechodu

Bude trochu problém přesvědčit své nadřízené, že vás mají posílat pouze na přechody, ale pokud to dokážete, máte vyhráno. Celý den můžete pozorovat slečny přecházející silnici, můžete i zažertovat a veškerá vaše práce bude spočívat v tom, že se občas postavíte na silnici s plácačkou v jedné ruce a s kelímkem s kávou ve druhé. Pravda, že budete muset vstávat poměrně brzo a budete citlivější na rozmary počasí, ale zato budete na čerstvém vzduchu a manuálně se rozhodně nijak nepředřete.

2. Společenský reportér

Celý den můžete vyspávat, večer na sebe hodíte džíny, vylosujete si z došlých pozvánek jednu společenskou akci a vyrazíte do klubu na mejdan. Necháte si celý večer platit pití od pořadatele, uděláte pár fotek, spíchnete k tomu pár vět a můžete jít zase spát. Ještě nějaké otázky?

3. Knihovník

Máte slabost na mladé intelektuálky? Pozice knihovníka je pro vás jako dělaná. Vaše práce bude spočívat v tom, že občas zařadíte vrácené knihy zpět do regálů, vyplníte legitimaci a zbytek vaší pracovní doby bude naplněn surfováním po internetu a flirtováním s pohlednými návštěvnicemi. Neberte to!

4. Gigolo

Ať už tuhle pozici nazvete jakkoli, její podstatou zůstává starání se o sebe sama, návštěvy posiloven a dělání společnosti dámám rozličného věku. Pokud budete mít štěstí a narazíte na nějakou nejlépe dvakrát tak starou jako vy, štědrou a velmi dobře zajištěnou, vaše pracovní náplň se brzy smrskne jen na předčítání knih a občasné pohlazení. Každopádně se budete moci vyspat dle libosti.

5. Hlídač dětí

Pozor! Nezaměňujte si hlídače dětí s mužskou variantou chůvy, kdy se budete muset o děti skutečně starat. Takové povolání totiž skutečně není pro líné osoby vhodné, ba přímo se pro ně nehodí. Je nutné najít si rodinu, která potřebuje, aby byl někdo v domě, když si rodiče rozhodnou vyrazit na večeři, do kina, nebo za společenskými událostmi. Děti bezpečně spí a vám je k dispozici rodinná televize, spíž, internet i postel.

6. Tester videoher

Dokážete si představit idyličtější povolání než to, při kterém celý den sedíte, hrajete videohry a ještě se najde šílenec, který vám za to zaplatí. Problém je se k takovému jobu dostat.

7. Dárce spermatu

Je skutečně těžké najít si obživu, při které nemusíte vyvíjet víc práce, než to, že existujete. U dárcovství spermatu tomu tak ovšem je. Stačí vaše existence, pár pohybů rukou a hned máte přivýdělek v kapse.

8. Plavčík

Opalovat se, jak je den dlouhý, pozorovat ženy v plavkách a vychutnávat si obdivné pohledy dětí. Potřebujete ještě nějaké další důvody, proč se stát plavčíkem? V naprosté většině případů nebudete muset řešit taková dramata jako Mitch z Pobřežní hlídky a vaší největší starostí bude, abyste si nespálili nos.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
6 způsobů, jak ušetřit v kanceláři
Nejnebezpečnější povolání světa
6 nejbizarnějších povolání historie
Test: Jaká je vaše role v práci?