Menu
Úvod  › 

8 druhů přátel, které nutně potřebujete

Ty, kteří kladou ty správné otázky, i ty, kteří se nikdy na nic neptají. Dobrodruhy i lenochy, vypravěče i trpělivé posluchače. Následujících osm typů přátel zkrátka skutečně potřebujete.

1. Přátelé, které vám kladou ty správné otázky.

Tento typ přátel potřebujete, když před sebou máte důležité životní rozhodnutí. Dokáží s vámi totiž diskutovat a pokládají vám přesně ty správné otázky, které potřebujete k tomu, abyste si v hlavě srovnali všechna pro a proti. Nepodsouvají vám svůj názor, nic nevnucují, jen vám pomáhají utřídit si myšlenky.

2. Přátelé, které se na nic neptají.

Existují v životě okamžiky, kdy zkrátka nechcete nic vysvětlovat, nechcete o ničem mluvit a potřebujete si zkrátka jen vyčistit hlavu. Pak potřebujete přátele, kteří se na nic neptají, a jsou kdykoli naladěni na to, aby s vámi propili a protančili celou noc. Můžete se vsadit, že na bláznivá dobrodružství, co spolu prožijete, budete vzpomínat ještě v důchodu. Nic s nimi nevyřešíte, ale to se od nich ani neočekává.

3. Dobrodružně naladění přátelé.

Najděte si i přátelé, kteří budou vždy naladěni na dobrodružství. Vyrazí s vámi bez problémů na cestu napříč kontinentem, mají spoustu nápadů, plánů a hýří energií a nedovolí vám ustrnout na místě.

4. Přátelé, s nimiž se můžete poflakovat.

Dobrodružství a akce jsou bezesporu skvělé, ale čas od času se potřebujete uvelebit s nohama nahoře, pustit si romantickou komedii a dát si k tomu čokoládový koláč. Potom potřebujete přátele, s nimiž můžete trávit líná nedělní odpoledne a dlouhé zimní večery. Ti, kteří mají podobný filmový a hudební vkus jako vy a ideálně dokáží navíc vyprávět dobré vtipy.

5. Přátelé, kteří vás znají lépe než ostatní.

Těchto přátel si ceňte víc než zlata. Jsou to ti, se kterými se už znáte léta a kteří jsou součástí vašeho života. Prožili s vámi spoustu příhod, podstatných i nepodstatných. Možná si čas od času lezete vzájemně na nervy, ale nedokážete si představit, že by z vašeho života zmizeli. Jsou zkrátka součástí vás.

6. Přátelé, které jste právě potkali.

Není nic opojnějšího než nové přátelství, kdy navzájem objevujete své charaktery, vlastnosti, preference a životy. Dozvídáte se nové příběhy a objevujete nový svět z pohledu někoho jiného. Možná tato přátelství dlouho nevydrží, možná budou na celý život, každopádně je ke své životní dynamice potřebujete.

7. Přátelé - vypravěči.

Jsou to přátelé, kteří žijí vzrušujícím a neuvěřitelným životem, alespoň sami sebe tak prezentují. Je jedno, jestli je to pravda, nebo jen jejich fantazie, každopádně mají v zásobě nekonečnou a nevyčerpatelnou zásobu příhod a příběhů, kterými vás dokáží bavit klidně celý večer. Jsou vynikajícími vypravěči, znají všechny drby a spolehlivě vás zabaví.

8. Přátelé - posluchači.

Jsou okamžiky, kdy nepotřebujete nic jiného než trpělivé ucho, respektive jeho majitele, který vás vyslechne, nechá vás přemýšlet, nemá potřebu nic nijak zvlášť komentovat a umožní vám, abyste formulovali své myšlenky nahlas, aniž by vás někdo obvinil, že trpíte samomluvou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Překvapivé věci, které otestují váš vztah
Sex mezi přáteli: ano nebo ne?
Špatná kamarádka: Jak ji poznáte
18 věcí, které vaše kamarádka nemusí vědět
5 zlatých pravidel pro dovolenou s přáteli