Menu
Úvod  › 

Špatná kamarádka: Jak ji poznáte

Je permanentně negativní, nedokáže se s vámi radovat, neustále vás kritizuje a pomlouvá. Seznamte se s pěti varovnými signály, že vaše kamarádka nestojí za nic.

I když je to zvláštní a nepříliš logické, zatímco u romantických vztahů podvědomě už počítáme s možností, že to nevyjde a skončí to rozchodem, u kamarádství předpokládáme, že vydrží navěky. Jenže tak to ve skutečnosti vůbec není. Podle holandského sociologa Geralda Mollenhorsta člověk každých sedm let obmění polovinu svých přátel. To znamená, že v roce 2017 se budete vídat už jen s polovinou lidí, se kterými se teď kamarádíte.

Některá z vašich přátelství skončí proto, že se vaše kamarádka odstěhuje pryč. Jiné vyšumí z důvodu nedostatku času nebo společných témat (například když si pořídíte dítě, zatímco ona je zapřísáhlá single vymetačka mejdanů). A některá z nich skončíte vy sama, protože zjistíte, že vaše kamarádka, na kterou jste sázela, je ve skutečnosti špatná, jedovatá a označení kamarádka se k ní vůbec nehodí.

Tady je pět varovných signálů, že vaše kamarádka nestojí za nic a měla byste s ní co nejdřív skoncovat:

1. varovný signál: Nedokáže se s vámi radovat.

Povýšili vás a konečně jste získala vysněnou pozici? Vaše kamarádka jen poznamená, že teď budete v práci i přespávat a ještě dodá dvojsmyslnou poznámku, že za podobný postup se u nich ve formě platí sexem se šéfem. Ať se ve vašem životě stane cokoli pozitivního, ona z toho nemá radost a snaží se ji zkazit i vám. Žárlí na vaše úspěchy a znevažuje je uštěpačnými poznámkami. Máte z ní neodbytný pocit, že by byla mnohem raději, kdybyste jí svěřovala jen své prohry.

2. varovný signál: Je permanentně negativní.

Kamarádky, které přináší jen samé negativní zprávy a samy pěstují negativismus ve velkém, skutečně nejsou tou nejlepší společností, jakou si můžete přát. Zazvoní telefon a vy už víte, že se na vás povalí smršť katastrof, které se udály jí nebo alespoň jejím známým? Neustále si na něco stěžuje, ale ať jí navrhnete jakékoli řešení, hned má v zásobě důvod, proč právě tohle nejde? Zkuste jí příště navrhnout, ať jde hrát hru: "Ano, ale..." s někým jiným.

3. varovný signál: Neustále vás kritizuje.

Nezamlouvá se jí vaše práce, nesnáší vašeho partnera, má neustálé připomínky k vašemu oblékání. Konstruktivní kritika a upřímnost se samozřejmě cení. Skutečná přítelkyně by vám měla být schopná citlivě sdělit, že minisukně, kterou jste si vyhlédla, je pro vás skutečně příliš krátká. Neustálá kritika a shazování ale není příjemné nikomu a neměla byste si ji nechat líbit.

4. varovný signál: Je vaší přítelkyní, pouze když se jí to hodí.

Přátelství není jednosměrka. Ví o vás jen v případě, že si potřebuje půjčit pár kousků z vaší garderoby, požádat vás o radu, založit a podobně? Pokud máte nějaký problém vy, můžete se spolehnout maximálně na to, že bude mít dobrý důvod vám nepomoci.

5. varovný signál: Pomlouvá vás.

Svěříte jí soukromou věc a obratem se vám ona historka donese z třetí strany ještě patřičně přikrášlená. Nejenže nedokáže udržet vaše tajemství, ale s gustem o vás šíří drby. Pomluvy jí nečiní žádné zvláštní výčitky svědomí a aplikuje je i na vás.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Proč by ženy neměly být šéfové
15 sekund, které rozhodnou o osudu vaší lásky