Menu
Úvod  › 

7 způsobů, jak spálit 500 kalorií

Nemusíte každý den uběhnout deset kilometrů, ani trávit hodiny v posilovně. Ukážeme vám, jak spálit denně 500 kalorií překvapivými způsoby.

Ta rovnice je úplně jednoduchá: musíte spálit víc, než přijmete. Pokud jste sedmdesátikilová žena a podaří se vám zbavit se denně 500 kalorií, shodíte pět kilogramů za pět týdnů. A přitom se pro dosažení tohoto cíle nemusíte mučit v posilovně. Stačí poněkud upravit životní styl:

1. Choďte

Tajemství hubených lidí tkví v množství kroků, které za den udělají. Naučte se nedat svým nohám přes den pokoj a neustále pochodovat. Nepotřebujete k tomu žádný čas navíc, choďte při telefonování, stepujte na místě, když žehlíte, nebo vaříte. Kdykoli můžete, rezignujte na výtah či městskou hromadnou a jděte pěšky. Už během několika dní poznáte rozdíl.

2. Držte se stranou od oříšků

Přistála před vámi na návštěvě miska oříšků? Sedněte si na druhý konec stolu, kde na ni nedosáhnete. Ořechy jsou sice nepochybně nesmírně zdravé, ale bohužel také plné kalorí. Tušila jste například, že tři hrsti ořechů obsahuje 525 kalorií? Pokud ořechovému mámení skutečně nedokážete odolat, dejte si raději pistácie. Jejich dvě hrsti obsahují pouze 159 kalorií.

3. Nejezte před televizí

Podle výzkumu univerzity v Massachusetts zkonzumujete o 288 kalorií více, pokud jíte před televizí. Jíst byste měli výhradně u stolu a místo jedné hodiny před televizí si dopřejte svižnou procházku a rázem spálíte víc než pět set kalorií.

4. Omezte salátové zálivky

Velký salát vypadá velmi nevinně a zdravě, ale jakmile si ho polijete zálivků a doplníte ho o obvyklé doplňky, jako jsou například krutony, sýrové hobliny, oříšky, nebo avokádo, rázem jste si na talíři stvořili kalorickou bombu.

5. Zjednodušte kávu

Pokud máte chuť na kávu, dopřejte si jí jen bez jakýchkoli doplňků. Průměrná káva s cukrem, smetanou a šlehačkou obsahuje přibližně 670 kalorií. Naučte se pít espresso, které obsahuje jen 30 kalorií a 640 kalorií si můžete připsat k dobru.

6. Počítejte chipsy

Nemusíte se definitivně vzdát svých oblíbených chipsů, jen si je musíte odpočítat a nesmíte se zásobovat velkým balením. Pokud si otevřete velký sáček chipsů a spořádáte je na posezení (a to si pište, že to tak dopadne), dostanete do sebe 1260 kalorií. Odpočítejte si jich patnáct, uspokojte své chuťové buňky a ušetřete své tělo 1120 kalorií.

7. Jezte méně těstovin

Jeden šálek těstovin má jen 220 kalorií, nicméně výzkum z New York Univerzity zjistil, že typická porce těstovin v restauraci obsahuje 1056 kalorií. Udělejte si je raději doma doplněné jen kvalitními několika kvalitními surovinami.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejhorší jídla, která si můžete dát v restauraci
Posilování versus kardio: Co si vybrat?
Lidé si myslí, že jedí méně, než tomu ve skutečnosti je
Test: Co má víc kalorií?
15 způsobů, jak spálit 250 kalorií
Spalte kalorie - při sexu!