Menu
Úvod  › 

7 vět, které nesmíte při hádce vypustit z pusy

Hádají se všichni, ale pokud vypustíte při hádce z úst některou z následujících vět, budete mít mnohem větší problém, než si dokážete představit.

"Tak mě vyměň."

Je celkem jedno, kterou variantu tohoto nešťastného výroku použijete. Ať už v emocionálním pohnutí navrhnete, abyste si dali pauzu, nabrnkla si vašeho dokonalého kamaráda, nebo se vrátila zpátky k mamince, dobře si to rozmyslete, pokud to nemyslíte vážně. Ženy mají výraznou tendenci brát podobné výroky doslovně, takže pokud jí v neděli pošlete do háje, v pondělí můžete s překvapením zjistit, že zmizela z vašeho bytu i života.

"Jsi jako tvoje matka."

Ne, ne a ještě jednou ne. I kdyby její matka byla jako světice, nikdo na světě nechce slyšet, že přeskočil generaci a podobá se své zploditelce. Podobným výrokem dosáhnete pouze toho, že vás bude chtít fyzicky napadnout a ještě získá dojem, že nenávidíte její matku. Na jednu větu to skutečně není špatné skóre.

"Ty jsi úplně blbá/pitomá."

V daném okamžiku klidně můžete pochybovat o příčetnosti, výšce inteligence a svéprávnosti své partnerky, ale nechte si to pro sebe a nikdy své pocity neventilujte nahlas. Vulgarity patří mezi výroky, které se neodpouští a které budete mít na talíři několik následujících let. A když porovnáte pocit chvilkové úlevy, kterého tímto výrokem dosáhnete, a jeho následky, výsledek je zcela zřejmý.

"Nesnaž se mě ubrečet."

Je to zkrátka tak, že ženy pláčou často, dlouho a v podstatě i rády. Představuje to pro ně jakýsi způsob terapie, nebo tak něco. I když většina z nich ví, jak je pro muže těžké čelit slzavému údolí, zdaleka ne každá používá pláč jako manipulativní metodu. Pokud ji z toho explicitně obviníte, jste na nejlepší cestě k mnohem důraznější a intenzivnější hádce.

"Opakuješ se, miláčku."

Zkuste zpochybnit její argumenty a zaděláváte si na skutečně výrazné problémy. I když se zrovna hádáte o to, co bude v neděli k obědu, vaše hádka by měla mít jistou úroveň. Pokud budete jízliví, sarkastičtí a ironičtí, nejenže váš konflikt nikam neposunete, ale navíc ztratíte i její úctu.

"Nerozčiluj se."

Doporučte jí, aby se nerozčilovala a zachovala klid a můžete vsadit polovinu své výplaty, jediné, čeho docílíte, bude to, že začne vidět rudě a pokusí se vás utlouci tím, co má právě po ruce.

"Je to tvoje chyba."

Je klidně možné, že je to skutečně její chyba, ale pokud jí to chcete dokázat, nebo dokonce chcete, aby to přiznala, tímto konstatováním toho skutečně nedosáhnete. Osvojte si alespoň základy diplomacie a dosáhnete mnohem lepšího efektu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co na vás ženy nesnášejí?
Které drobnosti ničí vztah?
Když vztah ničí peníze
10 důvodů, proč se muži rozcházejí se ženami