Menu
Úvod  › 

7 věcí, kvůli kterým nemusíte mít pocit viny

Nacpáváte se čokoládá, myslíte při sexu na někoho jiného, netrávíte se svým dítětem každou minutu svého života. Z následujících věcí si skutečně nemusíte dělat těžkou hlavu.

1. Fantazírování během sexu

Představujete si při sexu se svým drahým fešného kolegu, nebo oblíbeného herce? A máte kvůli tomu výčitky svědomí? Klid. Erotické fantazie nic neznamenají a podle psychologů dokonce mohou být pro vztah prospěšné. Obohacují sexuální život, pomáhají vyvrcholení a v neposlední řadě fantazíruje zcela jistě i váš partner.

2. Konzumace čokolády

Proklínáte se, že jste zase snědla čokoládu, ačkoli jste se zapřísahala, že už se na ní ani nepodíváte? Nemusíte. Odborníci tvrdí, že kvalitní čokoláda vašemu zdraví naopak prospěje. Obsahuje totiž víc antioxidantů než například jahody, borůvky, nebo česnek. Čokoláda samozřejmě nemůže nahradit ovoce nebo zeleninu, nicméně pokud si koupíte kvalitní čokoládu s vysokým obsahem kakaa, nemusíte mít z jejího mlsání špatné svědomí.

3. Vzdálíte se od svého dítěte

Je to věčné dilema rodičů, kteří mají pocit, že když své děti "odloží" k chůvě nebo babičce, aby se sami mohli jít bavit, vypovídá to automaticky o jejich podprůměrných rodičovských kvalitách. Jenže podle psychologů je nutné, aby si rodiče pravidelně vyčlenili určitý čas, který budou trávit jen sami dva bez dětí. Jen tak se váš vztah nevyčerpá a dokážete spolu fungovat i poté, až budou vaše děti velké, opustí váš domov a vy se budete muset naučit žít zase jen ve dvou.

4. Máte vlastní koníčky

Máte výčitky svědomí kvůli tomu, že chodíte pravidelně na jógu, každý večer si lehnete na půl hodiny s knihou, nebo že po večerech háčkujete? Zapomeňte na pocity viny a držte si své koníčky tak dlouho, dokud vás budou bavit. Máte právo na čas, který je vyhrazen pouze a jen vám a nikomu se nemusíte zpovídat z toho, co v něm děláte. Koníčky jsou důležité pro udržení psychické rovnováhy, tak si to pamatujte.

5. Vynecháte cvičení

Jistě, cvičení a sportování je prospěšné pro vaše zdraví i postavu, nicméně čas od času se vyskytnou situace, kdy máte problémy vůbec dýchat, natož abyste šla cvičit. Máte právo být unavená, naštvaná, nebo se vám právě nechtít a vy kvůli tomu nemusíte mít výčitky svědomí.

6. Dlouhé obědy

Ať už obědváte doma v kuchyni, nebo ve firemní kantýně, nemějte pocit viny kvůli tomu, že do sebe nenaházíte jídlo během pěti minut. Pokud si dokážete vychutnat to, co jíte, zkonzumujete, podle provedených výzkumů, méně kalorií a hlesne vaše hladina stresu.

7. Užijete si sex na jednu noc

Vyrazíte ven, potkáte někoho, kdo se vám líbí, přeskočí jiskra a vy spolu skončíte v posteli hned tu noc. Zapomeňte na výčitky svědomí a nezapomeňte na ochranu. Pokud si sex na jednu noc užijete, není důvod, proč kvůli tomu mít pocity viny.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
22 nepsaných pravidel, která byste měla respektovat
Cestovní seznam pro rodiče
Pro ženy: 40 věcí, které musíte udělat, než vám bude 30
75 nejotravnějších věcí na světě
8 věcí, které všichni dělají (ale nikdo je nepřizná)