Menu
Úvod  ›   › 

5 způsobů, jak si vydělat peníze navíc

Nestačí vám váš běžný plat? Žádný problém. Vydělejte si peníze bokem. Inspirujte se tipy, jak získat extra finance.

Možná patříte k těm lidem, kterým naprosto dostačuje jejich příjem ze zaměstnání a další peníze by v podstatě ani nevěděli, kde utratit. V takovém případě si můžete blahopřát, vypnout počítač a jít na dlouhou procházku. Pokud jste však na tom jako většina populace, peníze navíc se vám vždy hodí. Právě pro vás jsou určeny následující tipy:

1. Dejte si na auto reklamu.

Firmy už dávno přišly na to, že pojízdná reklama je mnohem účinnější než například statický billboard, který je navíc většinou ještě mimo rozpočtové možnosti malých živnostníků. Zkuste se domluvit s nějakou firmou v okolí, že by si na vaše auto umístila reklamu, případně se zaregistrujte na speciální weby, které propojují majitele vozu se zadavateli reklamy. Finální cena záleží na mnoha faktorech; od typu auta, počtu měsíčně najetých kilometrů, či nejčastější trasy. V ideálním případě vám však vaše auto vydělá bezpracně několik tisíc za měsíc. Reklama na auto se navíc obvykle sjednává v delším časovém horizontu, takže máte příjem zajištěný minimálně na několik měsíců.

2. Staňte se podomním prodejcem.

Přiznejme si na rovinu, že zdaleka ne každý má na tento druh přivýdělku žaludek. Klepat u cizích dveří (ať už pomyslně, nebo fyzicky), kde o vás zhusta nestojí a ještě před pár minutami by je nenapadlo, že by měli toužit po vámi nabízeném výrobku, je značně nevděčná role. Na druhou stranu, pokud jste dostatečně výreční a "vlezlí", mohu se vaše výdělky pohybovat ve velmi zajímavých číslech. Zkuste se včlenit do společností typu Avon, Mary Kay, Just a podobné a vyzkoušejte si, jak vám přímý prodej půjde. Nespornou výhodou této práce je její časová flexibilita, mínusovými body potom nutnost vstupní investice u některých společností a nepříliš dobrá pověst, které se některé společnosti s přímým prodejem "těší."

3. Internetové příjmy

Skutečnost, že se čtenáři postupně přesouvají z tisku na internet, je známá už několik let. Proč byste na ní tedy neměli vydělat? Máte pocit, že žijete zajímavý život, umíte vtipně psát, nebo máte zajímavé názory? Nabídněte je prostřednictvím počítačové klávesnice ostatním a pokud si najdou své publikum, můžete na nich začít zajímavě vydělávat. Obliba blogů i osobních webových stránek stále stoupá. Nejprve si nechte vytvořit webové stránky, k čemuž nepotřebujete vůbec nic, kromě několika minut času. Například webhostingová společnost Banan.cz nabízí profesionální webhosting, k tomu tvorbu webových stránek šitých na míru zákazníkovi a kompletní administrování obsahové části webu zcela zdarma. Naplňte své stránky zajímavým obsahem a pokud se vám podaří získat dostatečnou návštěvnost, například systém Adsense a řada dalších vám může přihrát zajímavé částky.

4. Zapojte se do výzkumu

Výzkumy, dotazníky, průzkumy, studie, focusy... Poptávka po tom, co si vlastně lidé myslí, jak reagují na nabízené produkty, nebo služby a co je přinutí nakupovat/číst/zastavit se, je stále větší. Ať už stanete na straně respondenta, nebo tazatele, většinou jde o celkem bezbolestně vydělané peníze. Zaregistrujte se do některé z agentur, které dotazování provádí a většinou si poté můžete vybrat nabídky dle svých časových možností. Výše výdělku samozřejmě závisí na složitosti, délce i náročnosti daného projektu.

5. Pronajměte pokoj.

Pokud patříte mezi snášenlivé a tolerantní, a navíc ještě disponujete volnou místností, kterou příliš nevyužíváte, není nic jednoduššího, než jí najmout ke spolubydlení a inkasovat nájem. Předem si však dobře rozmyslete, co a koho jste ještě ochotni tolerovat a jaké charakteristiky jsou už "přes čáru." Uvědomte si také, že soužití s cizím člověkem může být skutečně velmi náročné.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 důvodů, proč vaše podnikání zkrachuje
Tipy na bezbolestné šetření peněz
5 způsobů, jak vydělat na svých koníčcích
5 chyb, které vás zbytečně připravují o peníze
Jak vydělat peníze, když ještě studujete