Menu
Úvod  › 

7 signálů, že jste stíhačka

Váš partner vám čas od času vytkne, že jste příliš žárlivá a majetnická. Jeho kamarádi vám přezdívají stíhačka, ale vy máte pocit, že se chováte normálně. Podle následujících signálů poznáte, že to s kontrolováním skutečně přeháníte.

Snaživě se smějete vtipům a humorným narážkám na stíhačky, ale přitom možná ani netušíte (anebo tušíte moc dobře), že stejnou pověst máte i vy. Tyto signály by vás měly varovat, že je nejvyšší čas změnit chování, pokud si chcete zachránit vztah:

1. Špehujete ho na Facebooku.

Šmírujete jeho profil na sociálních sítích. Máte dokonalý přehled o tom, kdo přibyl do jeho přátel, co okomentoval, nebo čemu dal "like." Chcete mít dokonalý přehled a monitorování jeho aktivit na Facebooku se věnujete pravidelně a detailně. To, co zjistíte, si sama domýšlíte, pátráte po možném ohrožení atd.

2. Zpovídáte jeho kamarády.

Snažíte se záskat o něm co nejvíc informací klidně i za cenu toho, že vyzpovídáte jeho kamarády. Pátráte zejména po možných nesrovnalostech v tom, co vám řekl a tím, co vám poví jeho kamarádi. Možná si připadáte velmi nenápadná a rafinovaná, ale buďte ujištěna, že pokud z jeho kamarádů taháte informace častěji, už vás dávno prokoukli a v lepším případě mají z vašeho chování legraci.

3. Izolujete ho od žen.

Děláte všechno pro to, aby se přestal stýkat se svými expřítelkyněmi, kamarádkami a dalšími ženami, které ho obklopují. V jakékoli ženě, která se v jeho okolí mihne, vidíte potenciální hrozbu a jste úplně nepříčetná, kdyby s nimi měl absolvovat nějakou akci. Pokud se vás nepodaří odradit ho od společenských styků s jinými ženami úplně, alespoň se mu je snažíte znechutit pomluvami a kritikou.

4. Uplácíte ho dárky.

Děsíte se toho, že by mohl jednoho dne přijít a oznámit vám, že vás opouští. Proto se ho snažíte připoutat ho k sobě všemi možnými způsoby. Jedním z nich může být uplácení za pomoci dárků. Tváříte se sice, že se jedná o romantické gesto, ale pokud budete sama k sobě upřímná, musíte si přiznat, že jde o regulérní uplácení.

5. Žárlíte na jeho koníčky.

V podstatě by vám bylo jedno, kdyby se věnoval svým zájmům, ale musela byste být u toho a navíc byste musela mít jistotu, že se při té příležitosti neseznámí s možnou konkurentkou. Snažíte se mu proto znechutit, rozmluvit a zkritizovat každý koníček a volnočasovou aktivitu, o kterou projevuje zájem.

6. Chodíte všude s ním.

Jeho kamarádi už protáčí oči, kdykoli vás vidí, protože svého miláčka doprovázíte všude, včetně čistě pánské hospody, nebo sportovních zápasů. Obvykle se na podobných akcích už nenachází žádná jiná žena kromě vás (maximálně další podobná zoufalkyně), ale tato skutečnost vám nepřipadá nijak nevhodná. Hlavně, že máte svého miláčka pod kontrolou.

7. Předjímáte.

Ačkoli spolu ještě oficiálně nechodíte, už o něm mluvíte jako o svém příteli. Pokud spolu už chodíte, mluvíte (klidně bez jeho vědomí) o svatbě a tak dál. Zkrátka si ho chcete co nejvíc pojistit a mylně se domníváte, že podobným způsobem ho k sobě připoutáte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Kdy žárlí ženy (a kdy muži)?
4 nebezpečné ženy v jeho životě
Žárlivost skutečně oslepuje
Test: Jak jste na tom se žárlivostí?
Test: Jste stíhačka?
10 signálů, že chodíte s dominantním psychopatem