Menu
Úvod  › 

7 bolestí, které nesmí muži ignorovat

Bolí vás záda, nohy, nebo hrudník a pořád si říkáte, že nejde o nic vážného, čím byste se měli zabývat? Omyl. Některé bolesti vám slouží jako varování, že něco není v pořádku a jsou signálem vážnějších problémů. Následující zdravotní problémy byste proto nikdy neměli brát na lehkou váhu.

1. Bolest v tříslech

Nejde o bolest přímo v rozkroku, ale v jeho těsné blízkosti, často je také spojená s otokem. Občas je tento zdravotní problém spojený s mírnou deformací varlat. Může jít o probíhající infekci a je nutná tělesná prohlídka, případně ultrazvuk a nasazení antibiotik.

2. Bolest holeně

Nepříjemná bolest zpředu na holeni (případně na chodidle), která se zhoršuje při cvičení, ale přetrvává, i když jste v klidu. Obvykle se nedá zvládnout ani brufenem. Je možné, že jde o stresovou frakturu. Kosti, stejně jako ostatní tělesné tkáně, se neustále obnovují. Pokud trénujete příliš tvrdě, nemají kosti šanci se obnovovat a uzdravit, a rozvine se stresová fraktura.

3. Ostrá bolest v podbřišku

Je to podobný pocit, jakoby vám podbřiškem projel nůž. Jde o ostrou, pronikavou bolest. Bolest v oblasti mezi žebry a boky může být příznakem zánětu slepého střeva, zánětu slinivky, případně žlučníku. Ať už je příčinou kterýkoli z těchto zdravotních problémů, je nutné, abyste navštívili lékaře.

4. Chvilková bolest hrudníku

Náhlá prudká bolest, která přijde znenadání a stejně rychle odezní. Mimo to se cítíte dobře. Může jít o náhlou nevolnost, ale také klidně o srdeční záchvat. I když trvá krátce, pokud je silná, jde vždy o vážný příznak, který nesmíte podceňovat. Může jít například i o krevní sraženinu, takže rozhodně nemáte času nazbyt. Padesát procent lidí se srdečním záchvatem umírá po třech až čtyřech hodinách od objevení prvních symptomů.

5. Oteklé lýtko

Zejména, pokud vás začne bolet jedno lýtko a objeví se jeho otok, musíte okamžitě začít jednat. Je nateklé, citlivé na dotek, možná horké a cítíte uvnitř něho tlak. To všechno mohou být následky hlubokého zánětu žil, nebo dokonce trombózy. Každopádně nemáte času nazbyt, protože pokud jde o sraženinu, může vás v následujících hodinách zabít.

6. Bolestivé močení

Každá návštěva toalety je pro vás neskutečným utrpením a v moči se vám dokonce objevuje krev? Pokud se vás týká nejhorší možná varianta, máte rakovinu močového měchýře, ale může jít i o zánět močových cest, nebo ledvin. Ty jsou sice nepříjemné a bolestivé, ale dají se léčit antibiotiky.

7. Bolest zad

Intenzivní a dlouhotrvající bolest zad, která vám znemožňuje normální pohyb a odolává lékům proti bolesti. Pokud jste se zrovna včera nepřetáhli v posilovně, tato bolest může být symptomem aneurysma. Nebezpečná výduť na aortě se často objevuje v oblasti nad ledvinami. Další možností jsou ledvinové kameny.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Signály, podle kterých se pozná zdravý muž
Příznaky rakoviny, která zabíjí muže
5 způsobů, jak vás televize pomalu zabije