Menu
Úvod  › 

Jste pro ženy přitažliví? Rozhodne váš hlas

Zapomeňte na hluboké oči a dětský úsměv. O tom, zda se ženám jevíte jako sexy borec rozhoduje výška vašeho hlasu. A pokud máte hluboký, patříte mezi vítěze.

Patří baryton dohromady se sopránem? Nový výzkum zjistil, že protiklady se skutečně přitahují; tedy minimálně v oblasti hlasů. Ženy s vysoko posazeným hlasem jsou totiž přitahovány muži s hluboko posazeným hlasem, a naopak.

Dříve provedené výzkumy již prokázaly, že muži s hluboko posazeným hlasem jsou plodnější než jejich vrstevníci. Vědci se domnívají, že ženy s vysokým hlasem přitahují muže s hlubokým hlasem, protože se podvědomě dávají dohromady nejplodnější jedinci.

"Je jasné, že lidé si vybírají jako partnery ty osoby, které jim připadají atraktivní. Mimo to je ale dokázané, že u přijímacích pohovorů vítězí atraktivní lidé. Lidé volí a víc věří politikům, kteří jim připadají atraktivní," říká psycholog Benedict Jones z University of Aberdeen. "Atraktivita a přitažlivost je jednou z nemocnějších hybných sil světa a odhalení toho, jak ve skutečnosti funguje a jakými principy se řídí, může velmi objasnit sociální interakce."

Už v minulosti provedené studie prokázaly, že ženy s vysoko posazeným hlasem jsou hodnocené jako atraktivnější a hezčí. Tyto ženy jsou často spojovány s vyšší hladinou estrogenu, který má klíčovou roli v plodnosti a ovlivňuje i zdravotní stav.

Nový výzkum dokazuje, že to, jaký typ člověka vás bude přitahovat a pro koho naopak budete přitažliví vy, lze předpovídat. Aby otestovali tuto teorii, měřili vědci výšku hlasu u víc než stovky vysokoškolských studentek. Poté ženy poslouchaly nahrávku mužských hlasů, z nichž některé říkaly, že mají posluchačku skutečně rády, zatímco jiné tvrdily, že ji opravdu nesnáší. Respondentky byly posléze dotazovány, jak atraktivní jim připadali muži, jejichž hlasy byli elektronicky upraveny buď směrem nahoru (k více ženským) nebo směrem dolu (k hlubšímu mužskému hlasu).

Respondentky jasně preferovaly muže s nižšími hlasy, bez ohledu na to, co daný muž říkal. Přitom se ukázalo, že ženy s nejvyššími hlasy byly přitahovány muži s nízko posazenými hlasy. Muži s nejníže posazenými hlasy potom připadali přitažliví naprosté většině žen bez ohledu na to, jakou výškou hlasu disponovaly ony samy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 věcí, které ženy nikdy nepochopí
Test: Líbíte se ženám?
Atraktivní muži: Co se líbí ženám?
10 věcí, které ženy chtějí od mužů