Menu
Úvod  › 

Co o vás vypovídá pracovní oblečení?

Když se ráno oblékáte, ovlivňujete tak mimoděk svou kariéru. Způsob, kterým chodíte oblékaní do práce, o vás totiž vypovídá mnohdy víc než vaše profesní schopnosti.

Každé ráno se oblečete a jdete do práce. Přemýšleli jste už ale někdy o tom, co o vás vypovídá vaše oblečení? Najděte si svůj styl a zjistěte, jak působíte na ostatní.

1. Působíte lehce neupraveně, málokdy se vám podaří najít v šatníku ladící kousky.

Uvědomte si, že váš vzhled o vás říká víc než tisíc slov, takže pokud vypadáte, jako byste v šatech strávili posledních několik nocí, nepůsobíte seriózně. Nevědomky tak svému šéfovi vysíláte vzkaz: "Nezvládnu se ani obléci tak, abych vypadal dobře, jak bych tedy mohl zvládnout náročný projekt?" Škodíte tak zbytečně svojí kariéře. Nezapomínejte, že čisté, vyžehlené oblečení je naprostým základem, který ničím nenahradíte. Vyplatí se vám investovat i do "nadstavby" s pořídit si oblečení, které k sobě ladí. O stupeň výš pozvedne vaše oblečení například pásek ladící s botami.

2. Jste vždy perfektně sladění, od bot až po kravatu.

Svým vyladěným vzhledem dáváte najevo, že vám záleží nejen na tom, jak vypadáte, ale také na vaší práci a profesionálním dojmu, který zanecháváte. Upravený vzhled u mužů už dávno není považován za zženštilost, ale spíš patří k dobrému tónu, který každý zaměstnavatel automaticky předpokládá. Tím, že se přizpůsobíte stylu oblékání, dáváte najevo, že si vážíte firemní kultury a dokážete ji respektovat. Zkuste ještě pracovat s barvami ve svůj prospěch a nebojte se experimentovat. Například ostře červená košile vám dodá agresivní vzhled, v černé zase budete vypadat dominantně.

3. Sledujete módní trendy a jste vždy oblečení podle poslední módy.

Patříte k mužům, kteří se zajímají o módu a jsou ochotni investovat do posledních výstřelků? Je sice fajn, že si pořizujete kvalitní a drahé oblečení, ale pokud módu předhoníte příliš, škodíte tím sami sobě. Jestliže všichni vaši kolegové nosí klasický černý oblek s černými botami a v rámci následování nejnovějších módní kolekcí přijdete do práce v čokoládově hnědém obleku s proužkem, nikdo si nejspíš za dva roky, kdy tato móda dorazí i do obchodů s běžnou konfekcí, nebude pamatovat, že vy jste byli první. Spíš než na pověst elegána si zaděláváte na image podivína. Snažte se tedy vybírat se módní trendy s mírou.

4. Máte rádi výrazné barvy.

Nic proti výrazným barvám, ale pokud zvolíte pestré šortky a havajskou rozhalenku budete působit především jako někdo, kdo chce, ale nemůže. Budete vzbuzovat dojem nekompetentnosti a neserióznosti a navíc působit trochu směšně. Jestliže máte rádi výrazné barvy a trváte na jejich nošení do práce, volte vždy zásadně jednobarevný kus a pouze jeden. Havajský styl si šetřete na volný čas.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Oblečení, které překáží mužům v kariéře