Menu
Úvod  › 

5 signálů, že je vaše přítelkyně psychopatka

Chová se poněkud divně, ale nejste si jistí, jestli už je skutečně psycho, nebo je jen tak velká osobnost. Jestli se u ní ale objeví některý z těchto příznaků, vezměte nohy na ramena a zahajte bleskový ústup.

Jistě, všechny ženy jsou do jisté míry šílené. Existují však různé míry šílenství a následujících pět příznaků je typických pro skutečné psychopatky, od kterých byste měli dát co nejrychleji ruce pryč:

1. Pronásleduje vás.

Nemůžete udělat jediný krok, aniž byste na ní nenarazili? Je vám neustále v patách a má dokonalý přehled o všem, co děláte? Jakmile opustíte svůj byt, můžete se vsadit, že se někde nablízku objeví? Potom jste se stali typickou obětí stalkingu. Možná vám to bude v prvních dnech lichotit, ale můžete se vsadit, že její výdrž bude větší než vaše a postupem času vám začne silně znepříjemňovat život. Stalking nikdy není nevinný a vždy jde o velmi varovný příznak.

2. Lže. Neustále.

Každý někdy lže. Je ale velký rozdíl mezi nevinnými lži, které nikoho nezraňují, a manipulačním psychopatickým lhaním. Pokud vaše drahá polovička lže prakticky neustále, i v naprosto nedůležitých a nesmyslných věcech, nebo se snaží s vámi pomocí lží manipulovat, měla by se vám rozsvítit červená kontrolka. Jestliže si neumí získat pozornost jiným způsobem než vrstvením dalších a dalších lží, můžete si být jisti, že se z ní nikdy kvalitní partnerka nestane. Spíš oba dva dřív skončíte v Bohnicích.

3. Je chorobně náladová.

Její nálady připomínají jízdu na horské dráze, takže zatímco v jednom okamžiku je všechno v pořádku a ona hýří dobrou náladou, za pět minut propadá do hluboké deprese, nebo dostává záchvaty vzteku. Nikdy nevíte, co od ní můžete čekat a to, co prohlašovala před několika dny, už za chvíli nemusí absolutně platit. Nemůžete se na ní spolehnout a její náladovost vám odčerpává energii. Jestliže neustále mění své názory i nálady, na stabilní, dlouhodobý vztah můžete klidně zapomenout.

4. Zničující žárlivost

Mírná žárlivost je milá a dá se považovat za důkaz jejího zájmu, ale jakmile přeroste únosnou míru, stane se z ní závaží, které táhne váš vztah ke dnu. Buďte ujištěni, že prohledávání mobilu, či čtení mailů není normální, ani ospravedlnitelné. Pokud vás neustále zpovídá, kde a s kým jste se zastavili na kávu, vyžaduje přesný časový rozpis vašeho dne, nenávidí každou ženu, která se vašem okolí mihne, postupem času to bude už jen horší a vás to rozhodně nebude bavit. Nadměrné žárlivky jsou nevyléčitelné a mimořádně otravné.

5. Citově vás vydírá.

Chce, abyste s ní jeli na romantický víkend, ale vy jste si zrovna na tento termín už před časem domluvili pánskou jízdu. Ve snaze přinutit vás, abyste se podřídili její vůli, klidně bude vyhrožovat i sebevraždou jen, abyste se s ní jeli naložit do vířivky. Neustále všechno podmiňuje větami typu: "Jestli mě máš rád, tak..." a prachsprostě vás citově vydírá. Zmizte, než se jí podaří její výhrůžky dokončit a vy budete po zbytek života žít s pocitem, že jste za to zodpovědní.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak se zbavit přítelkyně stíhačky?
Jak se s ní rozejít: Užitečné tipy
Nový výzkum: Vaše přítelkyně je skutečně příšerná