Menu
Úvod  › 

5 pravidel úspěšného seznámení po internetu

Nedaří se vám seznámit se s tím pravým a rozhodla jste se poohlédnout na internetu? Potom musíte respektovat následujících pět základních pravidel online seznamování.

Na internetu můžete najít prakticky všechno na světě, včetně partnera. Podle výzkumů počet seznámení uskutečněných přes internet rok od roku stoupá a odborníci očekávají, že tento trend bude pokračovat, protože kvůli stále většímu množství času, který strávíme v práci, se zužuje okruh lidí, které potkáváme fyzicky a rozšiřuje se počet našich virtuálních přátel. Jenže online seznamky a chaty jsou dvojsečná zbraň; mohou vám přihrát životního druha, ale také smršť odpovědí od úchylů, kterých se několik dalších let nebudete moci zbavit. Jakými pravidly se řídit, aby vaše online seznámení dopadlo podle vašich představ a očekávání?

1. Najděte si vhodnou seznamku.

Ujasněte si, co od seznámení vlastně očekáváte a jaké jsou vaše představy. Podle toho také vybírejte zaměření seznamovacích stránek. Hledáte vztah a partnera na celý život a nemíníte ztrácet čas nezávazným flirtováním? Nebo spíše hledáte kamarády a přátele s tím, že se z toho potenciálně může vyvinout i něco víc? Či vám jde primárně o sex a o závazky nijak zvlášť nestojíte? Vybírejte stránky a sekce, které navštěvují lidé, kteří vám vaše požadavky mohou splnit. Pokud si nejste jisti, začtěte se do inzerátů ostatních návštěvníků a zjistěte v jakém duchu jsou psané a zda vám tento styl vyhovuje.

2. Sestavte si dobrý profil.

Uvědomte si, že při online seznamování ztrácíte výhodu osobního kontaktu, kdy můžete zapůsobit řadou neverbálních signálů a navíc můžete přizpůsobit poskytnuté informace aktuální situaci. U internetových seznamek si obvykle můžete vytvořit profil, ten však musíte vytvořit tak, aby vystihoval vaše podstatné vlastnosti a zároveň byl něčím zajímavý. V první řadě vyberte fotku, na které se sama sobě líbíte. Neměla by být starší než půl roku, aby váš případný objev nebyl překvapený, že místo dlouhovlasé štíhlé blondýnky přikvačí na schůzku plnoštíhlá krátkovlasá brunetka. Podle odborníků naženete body navíc, pokud se budete na fotografii usmívat, protože tak budete působit sympaticky a přátelsky.

Při charakterizování sama sebe buďte co nejvíc popisná. Zkuste vystihnout svou osobnost a místo toho toho, abyste jen obecně konstatovala, že máte ráda rock, raději vyjmenujte několik svých nejoblíbenějších písní. Váš profil by měl působit pozitivně a energicky. Vyhýbejte se negativním informacím a konstatování. Pozor si dávejte na gramatiku. Pravopisné chyby vám příliš dobrou reklamu neudělají. Pokud nevíte, jak sama sebe charakterizovat, požádejte o pomoc své přátele a zeptejte se, jak vás vidí a jaké přívlastky by k popisu vaší osobnosti použili.

3. Buďte v kontaktu.

Zúčastňujte se chatů, zájmových a tématických skupin. Rozšiřujete tak síť svých kontaktů a zvyšujete pravděpodobnost, že se seznámíte s někým, kdo vás skutečně zaujme. Pokud se připojíte k lidem, kteří mají stejného koníčka nebo názor (například se stanete členy skupiny na facebooku), existuje velká pravděpodobnost, že se s jejími členy shodnete i v jiných oblastech. Zůstaňte stále otevřená novým podnětům.

4. Setkejte se.

První schůzku byste rozhodně měli dát na veřejném místě, a to i v případě, že jste ve virtuálním kontaktu už dlouho. Jednak si nikdy nemůžete být jistá, co je váš objev zač a jednak to, že si rozumíte po internetu neznamená, že si budete mít co říct i při osobním kontaktu a potom se vám například víkendový čundr může zdát k nepřežití. I v případě, že přeskočí jiskra, rozhodně ho nezvěte první večer k vám domů, aby důsledkem vašeho internetového flirtu nebyl vykradený byt. Mějte na paměti, že nejdete na přijímací pohovor ale na nezávaznou schůzku, není si proto potřeba připravovat naučené odpovědi a proslovy, stačí, když zůstanete přirozená a svá.

5. Důvěřujte instinktům.

Jakmile se vám cokoli zdá podezřelé nebo podivné, okamžitě se stáhněte. Vaše instinkty fungují spolehlivě a měla byste se jim naučit důvěřovat zejména v případě online schůzek. Obvykle vám tak vaše podvědomí dává najevo, že si všimlo něčeho podezřelého, co jste ještě svým vědomí nezaznamenala.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Návod na úspěšnou první schůzku
9 nápadů na netradiční rande
Chyby na schůzce, které dělají i chytré ženy
7 smrtelných hříchů na prvním rande
Jak se obléknout na rande