Menu
Úvod  › 

5 podzimních výletů s dětmi

Zajímavé akce a výlety nemusíte podnikat jen o prázdninách. Nabízíme vám pět tipů na výlety, které se budou vašim dětem líbit.

1. Vesnička Botanicus

Udělejte si s dětmi výlet do minulosti a navštivte historickou vesničku Botanicus. Najdete ji v Ostré nad Labem a zcela jistě budete nadšeni. Ve stylovém prostředí si děti mohou vyrobit vlastní svíčku, mýdlo, naučit se drátovat, nebo si třeba vyzkoušet, jak se točí hrnčířským kruhem. Ochutnáte středověké speciality, projdete se v zahradách a můžete se ztratit v bludišti z keřů. Více informací najdete na stránkách www.botanicus.cz.

2. Šťastná země

Děti od batolecího do pubertálního věku spolehlivě zabavíte v areálu Šťastná země v Radvánovicích v Českém ráji. Zábavní park nabízí obrovské množství prolézaček, skluzavek, trampolíny nejrůznějších velikostí, houpaček a dalších atrakcí. Děti se mohou svézt na koni, či navštívit naučnou stezku. Jedinou nevýhodou je nedostatek stínu, takže pro návštěvu parku je ideální podzimní počasí, kdy už vám nehrozí úpal. Více informací najdete na adrese www.stastnazeme.cz.

3. Centrum Babylon

V Liberci najdete centrum Babylon, v kterém se spojuje aquapark, lunapark a iQpark. Zabaví se tu tak děti všech věkových skupin a v iQparku si starší děti navíc v praxi vyzkouší například látku, kterou se učí ve škole ve fyzice. Součástí aquaparku je několik tobogánů s různým stupněm náročnosti. Nevýhodou je však poměrně studená voda, která může být pro velmi malé děti problémem. Více informací naleznete na adrese www.centrumbabylon.cz.

4. Šiklův mlýn

Zvole pod Perštejnem je místem, kde se můžete s dětmi podívat přímo do srdce divokého západu. Šiklův mlýn je vlastně westernové městečko, kde se můžete setkat s kovboji, kankánovými tanečnicemi, indiány i šerifem. Pobaví vás tématické ukázky a show, při nichž hvízdají vzduchem kulky a sviští laso. Děti si spoustu věcí mohou vyzkoušet samy. Další informace najdete na adrese www.western.cz.

5. Dinopark Plzeň

Nabídněte svým potomkům setkání tváří v tvář prehistorickým zvířatům. Plzeňský Dinopark poskytuje útočiště třem desítkám živočichům, kteří vyhynuli před pětašedesáti miliony lety. Některé modely se dokonce i hýbou a vydávají zvuky. Součástí parku je i dětské hřiště s různými atrakcemi. Do Dinoparku si lze zakoupit vstupné spojené se zoologickou zahradou, která na park plynule navazuje. Strávit tu tak můžete klidně celý den. Více informací hledejte na www.dinopark.cz.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Dovolená s dítětem: Užitečné tipy
Cestovní seznam pro rodiče