Menu
Úvod  › 

5 mýtů o análním sexu

Všichni o něm mluví, méně lidí si ho troufne vyzkoušet a ještě méně jich má o něm adekvátní informace. Nic nevzbuzuje takové bouřlivé emoce jako anální sex. Tady je pět největších mýtů, které kolem něj panují.

Zejména ženy k němu mají velmi odtažitý vztah. Bojí se, že je nečistý, bude bolet a nebudou se při něm svému partnerovi líbit. Přitom se stačí naučit správnou techniku a anální sex se stane příjemnou erotickou technikou, kterou si oba užijete. Konečník obsahuje velké množství nervových zakončení, což z něj činí jednu z nejcitlivějších erotogenních zón. Přesto kolem něj stále koluje spousta mýtů a polopravd:

1. Konečník je špinavý.

Už od útlého dětství vás rodiče učí, že konečník je špinavý a neměli byste se ho dotýkat. Pokud už tak musíte učinit, musíte si důkladně umýt ruce. Jenže s pravidelnou denní hygienou je konečník stejně čistý jako kterákoli jiná část vašeho těla. Obsahuje vaše vlastní bakterie a nemusíte se bát infekce.

2. Anální sex bolí.

Anální sex vůbec nemusí být bolestivý. Pokud jednoho z vás bolí, děláte něco špatně. Jestliže se ale naučíte používat vhodné techniky, zjistíte, že jde o příjemný a vzrušující zážitek. Základem příjemného análního sex je uvolnění, lubrikace a informace. Konečník je trubice dlouhá přibližně sedm centimetrů, se dvěma svalovými prstenci. Prvním z nich je vnější svěrač, který máte pod kontrolou. Druhým je vnitřní svěrač, který se automaticky stáhne, když je na konečník vyvíjen tlak. Uvolnění vnějšího svěrače učiní váš anální sex jednodušším a příjemnějším. Vzhledem k tomu, že konečník se nedokáže sám zvlhčovat, je nutné použít lubrikační gel, nejlépe na vodové bázi.

3. Anální sex je škodlivý a nezdravý.

Spousta žen se obává, že anální sex může způsobovat hemeroidy, natržení a další zdravotní problémy. Obvyklá je i obava žen, že anální sex způsobuje inkontinenci a že stráví zbytek života s plenkami pro dospělé. S právně provedený anální sex nemůže váš konečník zranit. Pokud nemá jeden z vás pohlavní chorobu, nemusíte se ničeho obávat.

4. Anální sex je nepřirozený.

Anální sex byl akceptovanou sexuální praktikou po celá staletí. V některých kulturách jej dokonce ženy upřednostňují před klasickým sexem a chrání si tak své panenství. Rozhodně se nemusíte obávat, že byste dělali něco nenormálního.

5. Anální sex je jen pro homosexuály.

Anální sex rozhodně není záležitostí, kterou by vyhledávali pouze homosexuálové. Jde jednoduše o další možnost sexuálního uspokojení a obohacení vašeho erotického života.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Proč ženy milují i nenávidí anální sex
Jak jí přimět k análnímu sexu?
Horor v posteli: Co jí zaručeně vyděsí