Menu
Úvod  ›   › 

5 chyb, které dělají muži při dietě

Snažíte se držet dietu. Cvičíte. Tak jak je možné, že vůbec nehubnete? Na vině je nejspíš některá z následujících chyb, kterých se muži při dietě často dopouští.

1. chyba: Jíte příliš rychle.

Pokud jíte příliš rychle, váš žaludek vůbec nestihne poslat mozku signál, že už je plný. Sníte tak mnohem větší množství jídla, než kdybyste si jídlo vychutnávali. Až si příště sednete nad plný talíř, zkuste se na jídlo soustředit. Vychutnávejte si každé sousto, důkladně žvýkejte, po každém soustu odložte vidličku a po každém druhém si usrkněte vody. Sledujte, jak dlouho vám jídlo trvá a snažte se tuto dobu protáhnout. Zkonzumujete tak mnohem menší objem potravy.

2. chyba: Hladovíte.

Snížíte-li prudce přísun kalorií, zejména potom proteinů, nutíte své tělo, aby si kalorie skladovalo, spíš než aby je spalovalo. Navíc organismus začne odbourávat svalovou tkáň ve snaze získat palivo pro základní životní funkce. Navíc jsou svaly klíčové pro metabolismus a pomáhají právě při spalování kalorií. Víc svalů znamená rychlejší metabolismus a méně tělesného tuku. Pro to, abyste hubli, stačí jen přísun kalorií snížit (abyste například snížili svůj denní příjem o 500 kalorií stačí se vzdát jednoho piva a třiceti chipsů). Denně však potřebujete minimálně šestnáct set až osmnáct set kalorií.

3. chyba: Máte málo spánku.

Nedostatek spánku vede k ukládání tělesného tuku a zvyšování hmotnosti. Odborníci zjistili, že zdraví muži, kteří spali po dobu šesti nocí jen čtyři až sedm hodin, měli vyšší hladinu glukózy a inzulínu v krvi. To je pro vás ale špatná zpráva, protože inzulín podporuje ukládání tělesného tuku. Denně byste měli spát minimálně osm hodin.

4. chyba: Málo pijete.

I když vám to může připadat jako nesmysl, pitný režim ovlivňuje vaši váhu víc, než vůbec tušíte. Pokud s snažíte zatočit s pivním pupkem, čistá voda je vaším nejlepším spojencem. Dodržování pitného režimu vám pročistí tělo, zbaví vás toxinů a mimo jiné zkonzumujete i menší objem potravin. To, že dostatečně pijete, poznáte podle čiré barvy moči.

5. chyba: Nevaříte.

Možná vám připadá vaření nedůstojné a pro muže nezajímavé. Když se ale naučíte vařit, nebo si alespoň pořídíte partnerku, která to zvládne za vás, nebudete tolik tloustnout, jako když se budete stravovat v restauracích. Vaše jídla totiž budou obsahovat méně tuku, cukru a soli. Pokuste se trávit víc času v kuchyni (ano, to je ta místnost s ledničkou, troubou a dřezem). Zjistíte, že vaření není tak složité, jak se možná bojíte, a že se na něj dokonce nechají lovit ženy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
9 největších dietních mýtů
Ideální tělo s minimálním úsilím
Jak jíst, když přestáváte kouřit
Nejhorší jídla, která si můžete dát v restauraci