Menu
Úvod  › 

14 zdravých potravin, které podpoří hubnutí a růst svalové hmoty + bonusový recept

V dnešním příspěvku vám přinášíme potraviny bohaté na zdravé sacharidy i tuky, kterých není potřeba se obávat. Ve správném poměru se vám bude dařit hubnout bez ztráty svalové hmoty. Jako bonus přinášíme i recept na smoothie, které rovněž podpoří vaší snahu hubnutí.

14 mega zdravých potravin - pomohou s růstem svalové hmoty

Vejce jsou bohatým zdrojem proteinu, ale zároveň podporují zdravé hubnutí .

Krůtí maso a bílkoviny obsažené v něm vám pomohou zůstat déle sytější. Obsahuje aminokyseliny, které představují základní stavební kámen svalové soustavy.

Kuře a ryby jsou rovněž dobrým zdrojem proteinu. Vaše tělo spálí více kalorií mnohem lépe trávením bílkovin než sacharidů. Speciálně losos dopomůže k pocitu sytosti bez špatných tuků.

Čočka výtečně podpoří hubnutí. Obsahuje kyselinu listovou, hořčík, zdravé tuky. Rozhodně patří mezi potraviny zdravé výživy.

Ovesné vločky jsou výborným dopoledním jídlem. Obsahují zdravé sacharidy a vlákninu, půl šálku vás dokáže zasytit na celé dopoledne. Zrychlují metabolismus a spalují tuk.

Fazole jsou levné, ale přitom universálním a bohatým zdrojem bílkovin. Mají vysoký obsah vlákniny a jsou pomalu stravitelné, což znamená, že zajistí dlouhodobý pocit sytosti. V konečné fázi také sníte mnohem menší porci jídla, což je u hubnutí žádoucí.

Grapefruit může představovat chutnou a zdravou snídani, svačinku či salátovou zálivku. Vědci však zjistili, že každodenní konzumace grapefruitu pomáhá s hubnutím, protože snižuje hladinu inzulínu.

Brokolice je bohatá na vlákninu a antioxidanty. Celkově se řadí k výtečné zelenině, kterou se vyplatí v případě hubnutí a cvičení zařadit do jídelníčku.

Jablko je zdrojem zdravých sacharidů a četné studie prokázaly, že konzumace jablka půl hodiny před hlavním jídlem pomáhá při redukci váhy. Protože obsažená vláknina způsobí pocit sytosti - ve finále sníte mnohem menší porci. Denně se doporučuje sníst dvě jablíčka.

Hnědá rýže je mnohem vydatnější než bílá. Obsahuje zdravé sacharidy, zrychluje metabolismus a pomáhá se spalováním tuků.

Avokádo je bohatým zdrojem "hodných" tuků a můžete je jíst v hojnosti - dodají rovněž pocit sytosti a spokojenosti.

Ořechy patří také k potravinám, kde jsou zastoupeny zdravé tuky, minerály, vitamíny a pomáhají s budováním svalové hmoty. U hubnutí dbejte pouze na pravidlo - nic se nemá přehánět. Hrstka ořechů přimíchaná do bílého jogurtu může sloužit i jako druhá večeře sportovců.

Recept na smoothie ze zeleného čaje

Jak jistě víte, zelený čaj je další zdraví prospěšnou pomůckou u hubnutí, ale celkově také prospívá zdraví. Přinášíme vám recept na chutné a syté smoothie, které lze připravit k snídani.

Potřebovat budeme: 1 banán, 1 kávová lžíce matcha čaje, avokádo, hrstka baby špenátu, mandlové nebo kokosové mléko 1 šálek, 6 kostek ledu a odměrku vašeho proteinu - ideálně vanilka nebo čokoláda.

Všechny ingredience vložíme do mixéru a mixujeme, dokud se nám nevytvoří hladký a bohatý krém (cca 2až 3 minutky). Věříme, že vám bude chutnat a dostatečně zasytí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Recepty