Menu
Úvod  › 

10 užitečných triků, které vám zachrání oblečení

Kousavý svetr, vytrvale zapáchající oblečení, skvrny od potu, nebo slané "mapy" na botách. Představujeme vám desítku vyzkoušených tipů, které vám zachrání vaše oblíbené oblečení.

Problém: Kousavý svetr

Koupíte si dokonalý svetr, ale jakmile si ho oblečete na holou kůži, máte pocit, že se pravděpodobně udrbete, protože strašlivě kouše. Dejte ho do igelitového pytlíku a vložte na noc do mrazáku. Kousání by mělo přestat. Jen ho před tím, než si ho oblečete, nechte "rozmrznout", protože pokud se ho budete snažit rozložit zmrzlý, zničíte ho.

Problém: Zapáchající džíny

K tomu, abyste odstranili zápach z džín, použijte tu stejnou metodu. Pokud dáte džíny do igelitové tašky a vložíte do mrazáku, zabijete bakterie způsobující nepříjemný zápach.

Problém: Skvrny v podpaží

Nevzhledné skvrny od potu, které se objeví v podpaží vašich triček a halenek odstraníte směsí z citrónové šťávy a vody. Pomůže vám také pasta z jedlé sody a vody, kterou necháte několik minut působit a před vypráním opláchnete čistou vodou.

Problém: Zápach

Nemáte čas či možnost (například na cestách) vyprat si triko, které poněkud zapáchá? Nebo bojujete se zapáchajícím topem i přesto, že jste ho už vyprala? Dejte si do rozprašovače trochu vodky, tričko s ní postříkejte a nechte uschnout. Alkohol spolehlivě zabije bakterie způsobující zápach.

Problém: Skvrny na oblečení

Pokud si náhodou ušpiníte oblečení například makeupem, potřete skvrnu pěnou na holení a teprve potom hoďte oblečení do pračky.

Problém: Skvrna od rtěnky

Odstranění skvrny od rtěnky bude snazší, když skvrnu předtím, než oblečení hodíte do pračky, postříkáte lakem na vlasy.

Problém: Utržený knoflík

Utržený knoflík na halence těsně před důležitou pracovní schůzkou, nebo prezentací vám může pořádně podlomit sebevědomí. Provizorně můžete knoflík přichytit pomocí bezbarvého laku na nehty.

Problém: Slané skvrny na botách

Voda, sůl, sníh dokáží na kožených botách vytvořit nehezké bílé "mapy", kterých se jen těžko zbavuje. Pomůže vám vyřazený zubní kartáček, který namočíte do octa a skvrny jím opatrně vyčistíte.

Problém: Zapáchající boty

Nepříjemný zápach z bot odstraníte pastou z jedlé sody a vody, kterou nanesete do jejich vnitřku, nechápe působit a pak odstraníte.

Problém: Skvrny od červeného vína

Skvrny od červeného vína vyperete mnohem snáze, pokud je pár minut před vypráním potřete vínem bílým.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články