Menu
Úvod  ›   › 

10 nejhorších dárků pro ženu

Před nedávnem jste spolu začali chodit a ještě jste čerstvě zamilovaní. Následujícími dárky ale spolehlivě zabijete vzájemné souznění.

Psychologové dali na základě dotazníků dohromady deset nejhorších dárků, které mohou ohrozit nově rozvíjející se vztah. Z rozsáhlé ankety například vyplynulo, že pokud jí na začátku vztahu darujete šperky (zejména prsten), dostanete jí tím do velkých rozpaků. Dokonce možná pocítí touhu přibrzdit do té míry, že ze vztahu úplně vycouvá.

Dárky vyjadřují, jak moc si lidé váží toho druhého, jak o něm smýšlejí a představují si budoucnost. A věřte, že není jednoduché vybrat ten správný. Pokud koupíte spodní prádlo nebo oblečení a netrefíte se s velikostí (ať už koupíte příliš malé nebo velké), vždy může jít o příčinu hádky. Kytice nebo čokoláda zase svědčí o tom, že jste si s výběrem dárku nedali ani minimální práci. Tady je deset dárků, které respondenti označili jako naprosto nevhodné (zejména na počátku vztahu).

1. Pokud ji neplánujete požádat o ruku, vyhněte se šperkům a zejména prstenům. Vzbudíte tak neodůvodněné zdání, že chcete váš vztah posunout do jiné úrovně.

2. Zatímco prsten je považován za příliš "intenzivní," neosobní věci jako například kuchyňské náčiní vnímají ženy jako osobní urážku. Budete mít velké štěstí, pokud vám je nehodí na hlavu.

3. Pokud jste spolu jen krátce, vyhněte se kupování spodního prádla. Vaše partnerka to může vnímat jako příliš intimní a pochopit to velmi dvojsmyslně.

4. Koupili jste jí lístky na sportovní zápas, i když jí sport nezajímá, nebo lístky na koncert skupiny, která se líbí především vám? Lepší důkaz svého sobectví už jste jí skutečně nemohli podat.

5. Vyhněte se jakýmkoli dárkům do kanceláře. Práci byste rozhodně do sféry soukromých dárků neměli tahat a buďte si jisti, že podložku pod myš skutečně neocení.

6. Ošidné je i oblečení. Ať už koupíte příliš malé nebo příliš velké, v obou případech to může vnímat jako útok na svou postavu.

7. Jedním z nejhorších nápadů, který můžete dostat, je koupit jako dárek živé zvíře. Zvíře je obrovský závazek, o kterém by si měla obdarovaná strana rozhodnout sama.

8. Pokuste se neopakovat dárky z minulých vztahů. Dá se předpokládat, že se prořeknete, nebo to praskne jiným způsobem, ale vaše partnerka v každém případě nebude ráda.

9. Zapomeňte na klišé ala bonboniéra a květiny. Jen tak ukazujete, že jste se vůbec neobtěžovali vymýšlet cokoli nápaditějšího.

10. Vyhýbejte se dárkům, které vaší partnerce naznačují, že byste uvítali, aby se sebou začala něco dělat. Absolutní tabu je permanentka do fitka, činky, dietní nápoje a podobně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Každodenní sex: Pomůže vašemu vztahu?
Patříte mezi mamánky?
Vztahové krize: Kdy je očekávat?
4 způsoby, jak zničit jakékoli manželství