Menu
Úvod  › 

Vyberte si pro svou běžeckou vášeň kvalitní obuv

Hodně lidí aktivně běhá. Patříte i vy mezi nadšence, kteří podlehli kouzlu osamělých běžců a využívají každou volnou chvíli k tomu, aby se proběhli a vyčistili si hlavu od všedních starostí?

Hodně lidí aktivně běhá. Patříte i vy mezi nadšence, kteří podlehli kouzlu osamělých běžců a využívají každou volnou chvíli k tomu, aby se proběhli a vyčistili si hlavu od všedních starostí? Běh se opravdu stal v současnosti silným fenoménem. Proč je tak oblíbený? Výhodou je, že nepotřebujete žádné nákladné sportovní vybavení. Můžete běhat prakticky kdekoli, a to i ve městě. A odolnější běžce neskosí ani chladnější počasí na jaře či na podzim.

Pánské boty pro různý terén

Co byste ale při této sportovní aktivitě rozhodně neměli podceňovat, to jsou boty. Pokud zvolíte špatnou obuv, budou vašeho nohy trpět nárazy při dopadu na zem. Mohou vás bolet, nárazy jsou i náporem na páteř, ničíte si nožní klenbu. Proto nabízíme pánskou běžeckou obuv, která je skutečně kvalitní. Pokud v ní budete běhat, nehrozí vám žádné nebezpečí úrazu. Možná jste do této chvíle netušili, že se běžecká obuv dělí do několika kategorií podle účelu použití.

- Obuv pro běh na cestách a upraveném terénu

- Trailová běžecká obuv pro neupravený terén

- Běžecké boty s nízkým profilem podrážky

I dámy vyrážejí za sportem

Ovšem nejenom pánové, i dámy podlehly kouzlu rychlého pohybu po cestách, ale i na náročném terénu. Proto i ony potřebují dámské běžecké boty. Dělí se do stejných kategorií jako pánské. Výhodou běžeckých bot je skutečnost, že jsou lehké, pohodlné, ale zároveň i přilnavé k povrchu. Musí mít také dobré odpružení, aby přistání nohy na ploše bylo co nejměkčí.

Jak se obléknout do chladného počasí?

Při běhu byste měli nosit funkční oblečení, které vás bude dobře chránit. Nebudete se v něm příliš potit, respektive oblečení bude pot odvádět, aby tělo nezůstávalo ve vlhku a nehrozilo prochladnutí. Jak se obléci na běh při chladnějším počasí? Mikiny zahřejí vaše tělo a budete se díky nim cítit jako v bavlnce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 způsobů, kterými vám běh zlepší zdraví
6 tipů, které vám zachrání chodidla
Které zvyky jsou nezdravé?
Proč nehubnete při běhu?
Jak poznáte, že běháte špatně?
Cvičení, při kterých spálíte víc kalorií než při běhu