Menu
Úvod  › 

Tipy pro výběr dokonalé podprsenky

Dejte poslední sbohem zaříznutým ramínkům, nepadnoucím košíčkům a přetékajícím vnadům. Podprsenka, která vám dokonale sedne, dokáže vyčarovat ten nejsvůdnější dekolt na světě.

Okřídlené pravidlo: Nikdo z nás není tak bohatý, aby si mohl kupovat levné věci, platí ještě mnohem než kdy jindy při vybírání kvalitní podprsenky která by vám měla padnout na milimetr přesně. Jak na to? Poradíme vám, jak při nákupu postupovat, na co si dát pozor. Jak zvolit správnou velikost, střih i barvu pod vaše běžné oblečení.

Každý výrobce kvalitního spodního prádla se řídí speciálním systémem označující velikost každé podprsenky od 75A po 115F, kdy číslo označuje obvod hrudníku pod prsy a písmeno značí velikost košíčku. Víte, jak správně zjistíte obvod svého hrudníku? Změřte si obvod pod prsy při výdechu a číslo, které dostanete, označuje váš obvod podprsenky. Pokud se pohybujete někde uprostřed mezi dvěma čísly, zvolte radši menší obvod. Vždy obvod podprsenky můžete zvětšit pomocí háčků na zadní straně.

Druhé měření proveďte metrem přímo přes prsa tam, kde jsou nejširší. Měřte se ve vzpřímeném postoji s rukama podél těla. Toto druhé číslo představuje velikost vašeho košíčku. To zjistíte v tabulce velikostí košíčků, kterou uvádí každý výrobce podprsenek.

Speciální střih pro každou ženu

Další podstatným parametrem při výběru dobře padnoucího spodního prádla je jeho střih. V podprsence byste se měla cítit pohodlně a k tomu vám pomůže právě vhodně zvolený střih. Pokud máte ňadra větší velikosti, budou vám vyhovovat podprsenky s kosticí. Košíčky by měly být ušité z více dílů, protože tak vaše prsa krásně vymodelují a rozloží se do celého košíčku rovnoměrně. Pevné přední sedlo může být i vyztužené, ale jen mírně. Zadní díl podprsenek je běžně šitý na dvě nebo tři zapínání nad sebou. Ramínka by měla být příjemná a široká tak, aby se vám nezařezávala do ramen.

Pro opravdu velká prsa jsou skvělé podprsenky se zmenšujícím efektem. Menším prsům sedí rovnou několik variant spodního prádla. Můžete si dovolit nosit i podprsenky bez kostic. Malým prsům můžeme pomoci podprsenkou typu push-up, která má silnější vyztužení a pozvedne prsa krásně do dekoltu. Ale i zde je důležité, aby vám podprsenka dokonale seděla.

Ideální podprsenka je takové, o které ani nevíte, že ji máte. Tímto pravidlem se při výběru řiďte a v kabince si každou zkoušejte, jak dlouho budete potřebovat, abyste měla stoprocentní jistotu, že vás nikde naškrábe, netahá, ani nestahuje.

Černá, bílá, tělová či barevná

Barva spodního prádla by měla korespondovat s vaším oblečením. Už dávno odzvonilo časům, kdy pod bílým tričkem svítila černá podprsenka a bylo to in. Pokud máte rádi světlé oblečení, zvolte nejlépe tělovou podprsenku.

Jestliže máte černý vršek, vezměte si černé spodní prádlo. S podprsenkou je to jako s jiným druhem jemného prádla, prát se musí často a šetrně. Aby vám barvy nevybledly, kupujte jen kvalitní spodní prádlo od ověřených výrobců a značek

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Lepší prsa: Co funguje a na co zapomenout
Co o vás vypovídá barva vašeho spodního prádla
Co si muži myslí o vašem spodním prádle
Spodní prádlo: Jaké by nemělo chybět ve vašem šatníku