Menu
Úvod  › 

10 nejlepších lyžařských středisek světa

Vyměňte nekonečné fronty a krátké sjezdovky za opravdovou kvalitu. Představujeme vám desítku lyžařských středisek, které musíte vyzkoušet, než zemřete.

10. Aspen, Colorado, USA

Chcete si zalyžovat se slavnými a bohatými osobnostmi? Pokud ano, je pro vás Aspen tou správnou volbou. Jde o destinaci, kterou vyhledávají skuteční znalci lyžování z celého světa. Excelentní terén má co nabídnout lyžařům všech pokročilostí. Sjezdovky jsou fantasticky upravené a na své si tu přijdou i skuteční lyžařští experti. Nevýhodou Aspenu je však jeho značná finanční náročnost.

9. Cortina, Itálie

Cortina hostila v roce 1956 olympijské hry a od té doby patří k nejvyhledávanějším lyžařským střediskům na světě. Najdete tady jedinečnou atmosféru, ulice bez dopravních zácp a nejvíc se považuje za lyžařské módní centrum, takže je tady obrovská koncentrace výborně udržovaných lyžařek.

8. Mont-Tremblant, Quebec, Kanada

Mont-Tremblant je severoamerickou Mekkou lyžařů. Investoři sem nasypali jedenu miliardu dolarů, což je na jeho vybavení velmi patrné. Jedinečný servis, desítky kilometrů bezvadně upravených sjezdovek, silně fotogenické hory - zkrátka ideální kombinace.

7. Stowe, Vermont, USA

Jedno z nejmodernějších a nejlíbivějších lyžařských středisek, které na mapě světa můžete vůbec objevit. Najdete tady dva lyžařské areály Mount Mansfield a Spruce Peak. Kromě přepychových sjezdovek tu čeká na vaši návštěvu stovka obchodů a šedesát restaurací.

6. Chamonix Mont-Blanc, Francie

Hostitel zimních olympijských her v roce 1924, Chamonix, patří mezi světové lyžařské skvosty. Najdete ho na úpatí hory Mont-Blanc, nejvyššího vrcholu Alp a magazín Forbes mu před několika lety udělil titul nejznámějšího lyžařského střediska na světě. Najdete tady nejdelší sjezdovku světa Vallée Blanche, která měří přes dvacet kilometrů.

5. Banff/Lake Louise, Alberta, Kanada

Najdete ho v samém srdci kanadského Banff National Park a Lake Louise vám nabídne pravděpodobně nejfantastičtější horský výhled Severní Ameriky a dost možná celého světa.

4. Vail, Colorado, USA

Největší americké lyžařské středisko poskytuje svým návštěvníkům pět tisíc akrů sjízdného terénu. Najdete tady jednu z nejrychlejších lanovek světa a kromě toho umělecké galerie, muzea, dráhy pro psí spřežení, lety balónem, bruslařské areály, prostory na lední hokej a nespočet dalších atrakcí.

3. Zermatt, Švýcarsko

Švýcarské středisko Zermatt se pravidelně umisťuje na vrcholu lyžařských hitparád. Do vesnice nesmí auta, výsledkem čehož je nejen absolutně čistý vzduch, ale i neopakovatelná atmosféra. Najdete tady druhou největší lanovku na světě a úžasné svahy.

2. Kitzbuhel, Rakousko

Perla Alo, nejkouzelnější lyžařské středisko, nejživější sjezdovky; to všechno jsou označení, kterými se pyšní Kitzbuhel. Tato sedm set let stará tyrolská vesnice nabízí lyžařům všechno, co si jen dokážete představit a přát.

1. Whistler/Blackcomb, Britská Kolumbie

Tyto dvě hory jsou skutečnou lahůdkou pro lyžařské experty. Investoři sem vložili šest set milionů dolarů a postavili největší lanovku na světě. Najdete tady přes sto restaurací (vybrat si můžete z čínské, francouzské, řecké, italské, mexické, či thajské kuchyně). Kromě značně prudkých sjezdovek, je právě kuchyně bonusem, který toto středisko dostal do celosvětového povědomí lyžařů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Zimní aktivity, u kterých zhubnete
Jak překonat zimní depresi