Menu
Úvod  › 

Starší ženy jsou v sexu spokojenější

Čím je žena spokojenější v sexu, v tím větší osobní pohodě se nachází. Starší ženy jsou přitom spokojenější než mladší. Vyplynulo to z nového výzkumu australských vědců.

Ženy těsně před nebo po menopauze, které hodnotí samy sebe jako spokojené se svým sexuálním životem, se cítí lépe a mají pozitivnější náhled na život ve srovnání s sexuálně nespokojenými ženami. K tomu, aby žena cítila uspokojení se svým sexuálním životem stačí jen málo; milovat se víc než dvakrát do měsíce. Prokázala to studie téměř tří set žen, jejíž závěry zveřejnil The Journal of Sexual Medicine. Výzkum odhalil pozitivní souvislost mezi věkem a pocitem osobní pohody, ale také negativní souvislost s celkovým zdravím.

Nejčastěji zmiňované sexuální problémy spadaly do oblasti touhy, zájmu, potěšení a uspokojení. Na rozdíl u výzkumů mužských erektivních dysfunkcí není však léčba ženských sexuálních poruch a měření její úspěšnosti jednoduchá. Zatímco u mužů se vědci mohou orientovat podle frekvence pohlavních styků, u žen nic podobného možné není, protože ženy často frekvenci sexuálních aktů nezmění i přesto, že jsou se svými erotickými prožitky nespokojené. Tudíž četnost milování naprosto nic neříká o tom, do jaké míry je žena svým sexuálním životem spokojená.

Aby zjistili korelaci mezi sexuální spokojeností a pocitem osobní pohody, najal tým australských vědců ženy ve věku od dvaceti do pětašedesáti let, které samy sebe označovaly buď jako spokojené nebo nespokojené se svým sexuálním životem. Respondentky byly dále rozřazeny podle toho, jestli měly před menopauzou nebo po ní.

"Chtěli jsme objevit spojení mezi sexuální spokojeností a pocitem osobní spokojeností u žen a zjistit, zda se v tomto liší mladé a starší ženy, respektive ženy před a po menopauze," říká vedoucí výzkumu Sonia Davison z Women´s Health Program na Monash University v Austálii. "Zjistili jsme, že ženy, které byly sexuálně nespokojené měly nižší úroveň osobní pohody a nižší vitalitu. Toto zjištění je velmi podstatné, protože se jedná o oblast, kterou se většina žen stydí se svým lékařem probírat."

"Problém však tkví v nemožnosti určit, zda sexuálně nespokojené ženy mají nižší úroveň osobní pohody, protože jsou sexuálně nespokojené. Nebo je posloupnost opačná, a ženy jsou sexuálně nespokojené, protože nejsou v pohodě ani v osobní rovině," dodává Davison.

Přes devadesát procent respondentek uvádělo, že se na jejich sexuálních aktivitách podílí partner a je to také on, který sex minimálně v polovině případů iniciuje.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Ideální žena: Blond s modrýma očima
20 tipů, jak vrátit jiskru do postele
Nejčastější sexuální problémy žen