Menu
Úvod  › 

Skutečně divné věci, které vám zkracují život

Nikdy byste to do nich neřekli, ale přesto vám tyhle nenápadné prkotiny zkracují život. Některé z nich můžete změnit, některé ne, ale seznámit se s nimi můžete i tak.

Žijete v údolí

Může se vám to jevit jako hloupost, ale pokud chcete žít déle, přestěhujte se do hor. Dlouhověkost horalů je údajně způsobena tím, že dýchají řidší vzduch. Jejich plíce a vůbec celý organismus tak pracují efektivněji a délka života se prodlužuje. Ve srovnání s lidmi, kteří žijí v přímořských destinacích, horalé žijí o téměř čtyři roky déle. Vědci se dokonce domnívají, že život ve vysoké nadmořské výšce je prevencí proti některým druhům rakoviny.

Jste nejstarší.

Když jste nejmladší z rodiny, má to spoustu nevýhod: starší sourozenci si na vás dovolují, mají víc výsad, dědíte po nich šaty a závidíte jim, že mohou být déle venku. Na druhou stranu se ale také pravděpodobně dožijí kratšího věku než vy. Nedávno provedená studie totiž potvrdila, že starší sourozenci mají větší riziko, že se u nich rozvine rakovina. Pravděpodobnost, že onemocní touto chorobou je dokonce o dvacet procent vyšší. Kromě toho se u nich také častěji objevuje infarkt. Sice s tím nic neuděláte, ale alespoň víte, co máte čekat.

Často cestujete letadlem.

Chlubíte se tím, že máte dost peněz na to, abyste létali po celém světě (případně to patří k vašemu zaměstnání)? Potom klidně zařaďte zpátečku. Podle vědců se totiž lidé, kteří často cestují letadlem, dožívají kratšího věku než ostatní. Na vině je nejspíš kombinace špatného jídla, kterým se na letištích a v letadlech ládujete a malé množství radiace, kterému jste vystaveni při průchody letištními rámy. To všechno vám podlamuje zdraví a zvyšuje pravděpodobnost, že se u vás objeví rakovina. Podle odborníků jsou lidé, kteří často létají, vystaveni podobnému množství záření jako rentgenoví laboranti. A když vás nesklátí do hrobu záření, zcela jistě vás dostane občerstvení v duty free zóně.

Máte postavu typu "jablko."

Vlastníte velké břicho a nezřetelný pas? Zase smůla. Nedávno provedený výzkum zjistil, že ženy, které mají postavu typu "jablko" a tuk se jim usazuje kolem pasu, mají větší pravděpodobnost, že se u nich objeví kardiovaskulární nebo metabolické onemocnění. I když si odpustíte ty hranolky, na které jste měla chuť, vaše genetické predispozice mluví jasně a bohužel proti vám. Tuk, který se vám totiž ukládá kolem pasu, je škodlivější než ten, který obaluje zadek a stehna, a ucpává cévy. Alespoň máte o důvod víc nenávidět Jennifer Lopez.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 důvodů, proč se vám vyplatí jít na masáž
Test: Pijete už příliš?
Test: Ničí vám vaše manželství zdraví?
7 jídel, která způsobují nadýmání
Nemoci, ke kterým vede nedostatek spánku