Menu
Úvod  › 

Situace, kdy byste měli navštívit sexuologa

Nejspíš vás nikdy nenapadlo, že byste měli o jeho návštěvě uvažovat. Možná ani netušíte, čím přesně se zabývá. Ale následující situace si konzultaci se sexuologem žádají a právě v nich vám může výrazně pomoci.

I když má sexuolog nálepku něčeho, o čem se tak úplně nemluví a je to poněkud "ehm... trapné", může vám pomoci s problémy, se kterými si sami nevíte rady a které vám komplikují intimní život. I když na sexuální témata narážíte na každém kroku, o vlastních problémech za dveřmi naší ložnice se stále stydíme mluvit a proto ani pořádně nevíme, co je normální a co už ne - a s čím je možné pracovat s pomocí odborníka. Znáte situace, kdy se vám ho vyplatí vyhledat?

Dlouhotrvající problémy s erekcí

Samozřejmě, že každý muž zažil situaci, nepodal v ložnici takový výkon, jaký by si představoval. A je to zcela normální. Pokud ale vaše problémy s ejakulací přetrvávají déle než dva týdny, je pravděpodobné, že problém je mnohem hlubší a bude vyžadovat odbornou pomoc.

Máte problémy ve vztahu i ložnici

Hádáte se, v ložnici to s vámi jde od desíti k pěti a celkově vaše vztahová spokojenost mizí za obzorem? I tehdy vám může pomoci sexuolog. Schopný odborník vám pomůže identifikovat ty oblasti vašeho vztahu, v nichž vznikají konflikty, a pomůže vám najít efektivní řešení. Není asi potřeba příliš zdůrazňovat, že oblast vašeho vztahu a intimit jsou spolu velmi úzce propojené.

Máte pocity viny, nebo se stydíte

Ve světle jednadvacátého století, kdy média přetékají erotikou a pornem, může znít stydlivost skoro až nepatřičně. Je ale spousta lidí, kteří se stydí za sebe, za své tělo, potýkají se s pocity viny ze sexu a to všechno se samozřejmě odráží i v ložnici. A právě se tímto problémem vám může sexuolog účinně pomoci.

Bolestivý sex

Stres a napětí ve vaší ložnici může být jednoduše důsledkem bolestivého sexu, který je často způsoben nevhodnými léky nebo dalšími zdravotními problémy. Sexuolog vám může poradit s polohou, která pro vás bude nejpřijatelnější a nejpohodlnější. Může vás naučit společné relaxační techniky a další metody, které váš problém zmírní nebo úplně odstraní.

Nemá chuť na sex

Je samozřejmě normální, že vaše partnerka není permanentně nachystaná na sexuální orgie, ale pokud se dlouhodobě potýkáte s její nechutí k jakýmkoli intimnostem, je čas uvažovat na konzultaci s odborníkem. Možná má problém zdravotního rázu, ale na vině může být například i stres, nebo problémy ve vaší komunikaci. Dobrý sexuolog je odhalí a pomůže vám s jejich nápravou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Pro muže: Co vypovídá váš sexuální život o vašem zdraví
12 stádií manželského sexu
Jak být sexy: 7 divných pravidel atraktivity
Rodičovský sex: Jak si užít, když máte děti
Největší mýty o sexu, kterým muži věří
Co udělá BDSM pro vaše zdraví