Menu
Úvod  › 

Rudý nos, oteklé oči: Jak zamaskovat chřipku

Chystáte se na rande, nebo na důležitou pracovní schůzku, ale sklátila vás chřipka. Jak zamaskovat nateklé oči, či červený nos, abyste byla za hvězdu a nikdo nic nepoznal?

Ať už je to důležitá pracovní prezentace nebo narozeninový mejdan, který chcete za každou cenu stihnout, chřipka vám může definitivně zkazit plány. Pokud ji ale zvládnete zpacifikovat příslušnými medikamenty, s pomocí následujících triků zamaskujete chřipkové šrámy na kráse.

Červený a odřený nos

Jedním z nejneatraktivnějších symptomů chřipky je červený, ucpaný nos, ze kterého vám neustále kape. Pokud už máte ucpaný a odřený nos, začněte používat vlhčené ubrousky s aloe vera. Ty dokáží zmírnit podráždění kůže i jejím otokům, takže nebudete mít nos jako červenou bambuli. Vyhněte se používání klasických papírových kapesníků, které jsou na podrážděnou kůži příliš hrubé a oddálí její hojení minimálně o dva dny. Na začervenalý nos vám pomůže také jednoprocentní hydrokortizační krém, který pokožku zvlhčí a zahojí ji.

Oteklé oči

Nateklé, červené a vodnaté oči k nachlazení a chřipce patří. Pokud je navíc podpoříte probdělou nocí, váš sexy vzhled vezme rychle za své. Na otok očí vám spolehlivě zaberou staré dobré čajové sáčky. Než vyrazíte do akce, lehněte si na patnáct minut a přiložte si na zavřená víčka studené sáčky s vyluhovaným černým čajem a zcela jistě poznáte rozdíl. Kromě toho, že černý čaj zmírní otok, redukuje i začervenání a podráždění očí. Na akci si potom můžete vzít oční kapky, které udrží vaše oči ve formě v průběhu večera.

Rozpraskané rty

Suché a rozpraskané rty jako následek horečky a odřeniny pod nosem jako následek častého smrkání k chřipkové sezóně zkrátka patří. Ostatně nemusíte mít ani horečku, abyste byla postavená před problém rozpraskaných rtů. Ucpaný nos vás nutí dýchat ústy, čímž si rty vysoušíte a ty jsou potom náchylnější na popraskání. Kromě toho mohou být snadněji infikovány viry nebo bakteriemi. Snažte se jejich poškození předcházet a ošetřujte je kvalitním balzámem na rty, který jim dodá vitamíny a ochrání je před UVA a UVB zářením. Na noc naneste na rty vrstvičku medu, který je zahojí a vyživí. Pokud se vám na rtech objevil opar, pomůže vám několik kapek tea tree oleje.

Kosmetické maskování

Když onemocníte chřipkou, máte výhodu kosmetického maskování, který můžete skrýt chřipkové symptomy. Základem je hydratační krém, který pokožku zvlhčí a zjemní. Právě suchá a odřená pokožka je častým problémem nachlazení, takže tento krok rozhodně nezanedbávejte. Při chřipce nepoužívejte make-up, protože pokožka potřebuje víc dýchat, a sáhněte raději po pudru, který ji tolik nezatíží.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejlepší a nejhorší léky na chřipku a nachlazení
8 důvodů, proč pořád kašlete
10 věcí, které vás zachrání před chřipkou a nachlazením
Test: Máte chřipku, nebo nachlazení?