Menu
Úvod  › 

Proč se vám vyplatí provozovat sex

Až zase příště budete přemýšlet o tom, že se vymluvíte na bolest hlavy, zadržte. Sex vám oběma přináší tolik pozitiv, že byste si ho měli dopřávat, kdykoli to jde.

Jeho srdce

Podle studie provedené v Queens University v Belfastu se u mužů, kteří mají sex třikrát a víc do týdne, snižuje riziko srdečního záchvatu na polovinu. Podle stejné studii navíc pravidelné souložení zvyšuje šanci mužů na přežití mrtvice.

Hubnutí

Pokud se budete pravidelně milovat, můžete klidně vyhodit rotoped. Během třicetiminutové soulože spálíte přibližně dvě stě kalorií.

Spánek

Bojujete s nespavostí? Odborníci prokázali, že sex před usnutím významně zlepšuje kvalitu spánku díky endorfinům, které se v jeho průběhu vyplavují.

Imunita

Díky pravidelnému sexu zatočíte s pravidelným nachlazením. Vědci z Wilkes University v Pennsylvanii zjistili, že sex provozovaný jednou nebo dvakrát týdně povzbudí imunitní systém o třicet procent.

Zdravé zuby

Tuto informaci si kupodivu nevymysleli muži: polykání semene při orálním sexu prospívá zdraví zubů. Semeno totiž obsahuje stopové množství zinku, kalcia a dalších minerálů, které pomáhají v boji proti zubnímu kazu.

Inkontinence

Běháte nestále na záchod? I s tímto problémem vám účinně pomůže pravidelný sex. Napětí pánevních svalů, ke kterému při sexu dochází posiluje dělohu, močový měchýř i zlepšuje kontrolu nad střevy. Výsledkem je mnohem menší riziko inkontinence.

Úleva od bolesti

Při orgasmu je váš organismus zaplavený oxytocinem a endorfiny. To je také důvod, proč po sexu povolí například bolesti spojené s artritidou, ale především menstruační bolesti.

Pravidelná menstruace

Endokrinologové ze Stanford University zjistili, že ženy provozující sex nejméně jednou týdně mají pravidelnější menstruační cyklus než ostatní.

Více sexu v budoucnu

Dělejte ho, nebo o něj přijdete, vzkazují vám odborníci. Při sexu stoupá produkce testosteronu, který je příčinou další sexuální touhy. Takže čím častěji sex provozujete v přítomnosti, tím víc ho budete mít i v budoucnu.

Prevence rakoviny

Výzkumy ukazují, že čím častěji muž ejakuluje, tím menší riziko rakoviny prostaty mu hrozí. Pamatujte si to.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Dny ženy