Menu
Úvod  ›   › 

10 vět, které nikdy nesmíte říct těhotné ženě

Možná vám připadá vaše partnerka v podstatě legrační, když se valí s obrovským břichem. Opovažte se jí to ale říct! Následujících deset vět nesmíte před těhotnou ženou nikdy vypustit z pusy.

1. Nečekáš náhodou dvojčata?

Všechno špatně! Ať už se na to zeptáte partnerky nebo kolegyně, pořád jde o neodpustitelnou poznámku. Pokud by to tak bylo, buďte si jisti, že byste se to dozvěděli. Tato otázka podobně taktní, jako kdyby se vás někdo zeptal, jak dlouho vám trvalo, než jste si vypěstovali pivní pupek.

2. To bude hodně velký dítě, co?

To je stejné, jako kdybyste pronesli poznámku číslo jedna. Jednoduše si zapamatujte, že jakékoli narážky na váhu či velikost těhotné ženy jsou absolutní tabu.

3. Nebyla jsi na záchodě před chvílí?

Ovšem, že byla a moc dobře si to ještě pamatuje; už proto, že na záchodě tráví prakticky veškerou volnou chvíli. Spolu s tím, jak jí dítě tlačí na močový měchýř, chodí neustále na malou a věřte, že jí to nepřijde zábavné ani sexy.

4. Koukám, že ti otékají nohy, co?

Co k tomu dodat? Pokud si myslíte, že jí připadají oteklé nohy sexy a touží, aby jí to někdo připomínal, zkuste se zapsat do nějakého kurzu jednání se ženami.

5. Neměla bys tolik jíst, po porodu to budeš těžko shazovat.

Lépe byste udělali, kdybyste byli zticha. Nikdy nekritizujte těhotnou ženu ohledně toho, kolik a co jí. Pokud má hlad nebo chuť, nechte ji zkrátka najíst bez zbytečných poznámek. Ona sama nejlépe ví, co její tělo potřebuje.

6. Bojíš se porodu?

Jste normální? Samozřejmě, že se bojí, je nervózní, neví, co má čekat a má strach, že tu bolest nezvládne. Hloupější otázku už byste asi těžko vymysleli.

7. Tak co? Kdy už porodíš?

Buďte si jistí, že nikdo se netěší na dítě víc než jeho matka a poslední týdny a dny jí připadají nekonečně dlouhé. Stejnou otázku si sama klade prakticky každou hodinu, takže když se jí na to zeptáte ještě vy, nejspíš bude mít velikou touhu praštit vás něčím tvrdým po hlavě.

8. Těšíš se?

Ne, určitě své dítě nesnáší a nejradši by, aby se nikdy nenarodilo. Co je to, proboha, za otázku?

9. Kolik jsi vlastně přibrala?

Ať už přibrala tři kila nebo půl metráku, rozhodně to s vámi nebude chtít rozebírat. Tak se jí na to neptejte.

10. Ještě budeš na bříško ráda vzpomínat.

Buďte tak laskaví, dejte si do batohu celou baterii lahví s minerálkou, pak si batoh nasaďte na břicho a pokuste se s ním například zavázat boty. Už chápete debilitu své poznámky?

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Těhotenství a deprese