Menu
Úvod  › 

Pro ženy: Situace, ve kterých přiberete

První ročník na univerzitě vám přidá tři kila. Jakmile začnete bydlet se svým partnerem, ztloustnete o půl kila a svatbou vám přibudou čtyři kilogramy navíc. Seznamte se s situacemi, ve kterých nejvíc přibírají ženy.

Studium na univerzitě: + 3 kila

Podle studie zveřejněné v magazínu Social Science Quarterly přiberou studentky univerzity průměrně tři kilogramy po dobu studia. Celá čtvrtina jich potom zaznamená největší váhový přírůstek v průběhu prvního roku. Jde pravděpodobně o důsledek značného stresu, nového prostředí a chybějícího zázemí, které si noví studenti teprve budují.

Rozvod: + 4 kila

Ačkoli skokovým nárůstem váhy po rozvodu trpí obě pohlaví, mnohem častější je mezi ženami než mezi muži. Každá čtvrtá žena těsně po rozvodu přibere a jedná se o přírůstek několika kilogramů. Čerstvě rozvedené ženy mají tendenci kompenzovat si jídlem svůj smutek a pocit osamělosti. Podle odborníků se pro ně jídlo stává jakousi náhražkou chybějících emocí a společnosti.

Společné bydlení: + 0,5 kila

Ženy, které začnou bydlet s partnerem ve společné domácnosti, přiberou průměrně o půl kila až jeden kilogram více než ženy, které si podrží styl single života. Je to sice v průměru o tři kila lepší, než kdybyste si vyměnili prstýnky před oltářem, protože vdané ženy tloustnou ještě rychleji, ale stejně nejde o žádnou hitparádu. Ženy, které začnou bydlet se svým partnerem, mají tendenci rezignovat na zdravý jídelníček a podřizovat se stravovacím návykům své drahé polovičky.

První rok na vysoké: 36x rychlejší tloustnutí

Rozsáhlý výzkum potvrdil, že ženy, které navštěvují první ročník univerzity, tloustnou šestatřicetkrát rychleji než jejich vrstevnice, které na vysokou školu nechodí. Autoři výzkumu poukazují na to, že vysokoškolské studentky velmi často kompenzují stres a sociální tlak právě jídlem. Dobrou zprávou je, že podle stejného výzkumu se vysokoškolačkám obvykle podaří váhový přírůstek opět shodit poté, co úspěšně odpromují.

Svatba: + 4 kila

Podle výzkumu prezentovaného na konferenci American Sociological Association je svatba z hlediska tloustnutí nebezpečná zejména pro ženy nad třicet let. Vdané ženy mají, oproti svobodným, o osmačtyřicet procent větší riziko, že po svatbě výrazně přiberou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak vás zabije obezita
Chůze je ideální metodou hubnutí
Jak zhubnout břicho ve dvou týdnech
Dietní triky celebrit
Test: Proč se vám nedaří hubnout?