Menu
Úvod  › 

Jak naplánovat skvělý firemní vánoční večírek?

Možná to znáte...šéf chce vybrat někoho, kdo letos zorganizuje firemní vánoční party a všichni klopí hlavu, aby náhodou jeho zrak nepadl na ně. Co když se rozhodne pro vás? Není nutné panikařit. Inspirujte se následujícími tipy, abyste to zvládli úplně snadno a ještě vás všichni pochválí.

Vyberte vhodné místo

Večírek se může konat i v kancelářských prostorách, ale obvyklejší volba je venku. Rozhodujte se podle rozpočtu a počtu lidí (pro jistotu počítejte s větším množstvím než menším).

Pro větší a nákladnější akce se bude hodit lepší hotel nebo jiná vznešenější budova, pro menší a “intimnější” stačí salonek v oblíbené restauraci či kulturním domě.

Určete datum

To byste měli udělat ze všeho nejdřív. Bývá složité domluvit se i s malou skupinou včas, natož s velkou na poslední chvíli! Nejlepší je vybrat několik termínů a pak hlasovat o takovém, který vyhovuje nejvíce lidem. Než ale datum prohlásíte za závazné, ujistěte se, že si jej můžete rezervovat na místě, kde se má party odehrávat.

Zvolte téma večera

Není to nutné, ale může to večírek skvěle okořenit! Klasikou, kterou se nedá nic zkazit, je samozřejmě zimní nebo vánoční téma, jakékoli desetiletí (oblíbená jsou třeba 20., 60. či 80. léta), maškarní ples, filmová noc atd., fantazii se meze nekladou.

Nezapomeňte si sepsat seznam všech dekorací a rekvizit, které budete potřebovat a včas je sehnat.

Připravte catering

 • V první řadě je dobré zjistit, zda jsou mezi pozvanými vegetariáni/vegani, alergici, celiaci apod. a podle toho připravit alternativní pokrmy také pro ně.
 • Nejjednodušší formou občerstvení je bufet (švédský stůl).
 • Pokud jídlo nakupujete sami, zamiřte do super/hypermarketu, je tam vše na jednom místě a často v množstevních slevách.
 • Co se týče pití, obecným pravidlem je, aby na každého vyšly 2 drinky na první hodinu večírku a pak jeden co hodinu. U vína to jsou 2 sklenice n osobu (cca půl lahve).
 • Stačí vybrat jen pár druhů nápojů - lidé jsou vždy méně vybíraví, když je to zadarmo a nebudou mít všichni ráno bolehlav :-)
 • Samozřejmě nezapomeňte na dostatek nealka a vody - nejen kvůli abstinentům, ale aby se dal alkohol čím prokládat.

Naplánujte zábavu

Většinou postačí hudba a tanec, ale party může být veselejší s různými hrami:

 • karaoke
 • Twister
 • activity
 • kasino
 • apod.

Opět - dejte průchod představivosti.

Vyřešte praktické záležitosti

Aby se hosté bez komplikací dostali na akci i zpět, již předem zajistěte parkovací místa, popř. čísla na taxíky nebo mapky.

Rozešlete pozvánky

Jakmile znáte pevné datum a místo, popř. téma večera, rozešlete kolegům e-mailem včas pozvánky. Doplňte je také dalšími informacemi, např. zda jsou zváni rovněž partneři apod.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)