Menu
Úvod  › 

12 věcí, které znají jen lidé, kteří vyrostli na vesnici

Patříte mezi městské náplavy? Potom je vám určitě důvěrně známých následujících dvanáct věcí, které velmi dobře znají všichni lidé, kteří vyrostli na maloměstě nebo na vsi.

1. Nikdo neví, odkud vlastně jste.

Už jste si zvykli, že na otázku, odkud vlastně jste, odpovídáte, že vaše rodiště leží blízko ... (a doplníte okresní město, o kterém doufáte, že jeho jméno někdo někdy zaslechl). A nejspíš na podobnou otázku odpovídáte pořád dokola, protože si to lidé kolem vás zkrátka nejsou schopni zapamatovat.

2. Diskotéka pro školou povinné.

Když si chcete připadat hodně staří, vyrazíte na vesnickou. Tam se totiž lidé přes dvacet objevují jen velmi sporadicky a mezi žáčky základní a střední školy vypadá kdokoli starší jako stařec nad hrobem.

3. Klubem se rozumí...

... cokoli, co má barový pult a větší reproduktory, než stojí u vás doma v obýváku.

4. Puberta byla utrpením.

Když jste museli, coby puberťáci, dělat společnost svým (samozřejmě vrcholně trapným) rodičům, bylo jasné, že potkáte někoho známého. A tím se vaše ponížení dovrší.

5. Nikdy se nic nedělo.

Nikdy se nic zajímavého nedělo, ani nestalo. I když jste na to úpěnlivě čekali. Samozřejmě jste zoufale toužili žít ve městě, kde se toho, dle vašeho názoru, dělo mnohem více. Až v dospělosti jste zjistili, že ve městě se děje úplně stejné houby jako na vsi.

6. Lokální deník.

A cokoli, co stálo za pozornost - i to, co za ní vůbec nestálo - se stejně objevilo v místních novinách.

7. Vždycky jste potkali někoho známého.

Nebylo možné udělat dvacet kroků kterýmkoli směrem, abyste nenarazili na někoho známého. A zdaleka ne vždy to bylo pozitivní.

8. Výprava do města byla dobrodružství.

Chystali jste se do Prahy? Dva týdny jste o tom mluvili, tři noci z té obrovské cesty nespali a pak jste o tom dalšího půlroku žili.

9. S randěním nebyl problém.

Zatímco městští teenageři vymetali řídká křoví v parcích a jedním okem pořád koukali, jestli jim svlečené svršky neodnáší venčení psi, vy jste tenhle problém neměli. Pokud jste se potřebovali někam ulít se známostí z diskotéky, stačilo udělat pár kroků k nejbližšímu poli.

10. Peklo nakupování.

Nebylo možné sehnat cokoli slušivého, nebo dokonce módního. A když už se něco podobného objevilo, potkali jste v tom v následujících dnech dalších patnáct lidí.

11. Neustále vtipy o maloměstě.

Celé mládí jste prakticky strávili vtipy o tom, jak je příšerné bydlet na vsi nebo maloměstě. Teď děláte to samé ve městě.

12. Je to váš domov.

Je úplně jedno, že už byste se tam nechtěli natrvalo vrátit, že byste tam nenašli práci, nebo že tam chcípl pes. Navždy to pro vás bude váš domov, kde jste strávili dětství, zažili první polibek i první kocovinu. A vždy se tam budete rádi vracet.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Máte se k sobě nastěhovat?
19 stádií, kterými projdete, když začínáte sportovat
Vztahové statusy, které na Facebooku skutečně nesdílejte
50 vět, které nikdy neříkejte nahé ženě
7 designových pravidel, která byste měli dodržovat
15 věcí, které chápou jen rodiče dětí ujíždějících na prasátku Peppě