Menu
Úvod  › 

Madla lásky: Jak se jich zbavit jednou provždy

Tukové záhyby nad bedry, kterým se někdy říká ?madla lásky?, jsou všechno, jen ne sexy. A zoufale špatně se jich zbavuje. Víte, jak je definitivně zlikvidovat?

Madla lásky - tedy tukové záhyby po stranách vašeho pasu - respektive jejich likvidace, jsou skutečnou výzvou. Jsou totiž partií, která se jen velmi těžko posiluje, a tuky se na nich drží velmi tvrdohlavě. To, jak rychle a do jaké míry se vám jich podaří zbavit, záleží do značné míry na vaší genetické výbavě i typu postavy, ale zredukovat je může každý. Víte, jak na to?

Speciálně zaměřený trénink

Pokud cvičíte tréninky, které tvrdí, že vám pomohou zbavit se madel lásky, máme pro vás špatnou zprávu. Podle údajů American Council on Exercise neexistuje reálné cvičení, které by bylo zaměřené pouze na madla lásky a dokázalo je účinně zlikvidovat. To ale neznamená, že by bylo cvičení při likvidaci tukových záhybů nad bedry neúčinné. Při cvičení spalujete kalorie a jak hubnete, zmenšují se i madla lásky. Navíc posilováním zádových svalů se madla lásky pozdvihnou nahoru, takže budu méně zřetelná. Nicméně nečekejte, že se jich zbavíte nějakým zcela speciálním zvykem.

Kalorie

K tomu, abyste spálili přibližně půl kila tuku, musíte spálit o 3 500 kalorií více, než zkonzumujete. Doporučený úbytek váhy by měl, podle odborníků, činit kolem jednoho až jednoho a půl kila za týden. Ideálně byste měli snížit svůj kalorický příjem o pět set kalorií denně. Tím docílíte úbytku půl kilogramu za týden. Zbytek byste měli zhubnout pomocí zvýšeného pohybu. Tak budete hubnout i madla lásky, ale hlavně se bude jednat o úbytek dlouhodobý a trvalý.

Kardio

K tomu, abyste účinně hubli, doporučuje American Council on Exercise, minimálně pětačtyřicet minut kardia pětkrát až šestkrát týdně. Ideální je taková intenzita pohybu, při které se začnete potit. Postupně můžete přidávat na intenzitě.

Posilování

Posilováním si budujete svalovou hmotu a ta potom zase zvyšuje váš metabolismus, čímž zvýšíte počet spálených kalorií. Ideálně byste měli do svého plánu zařadit posilování minimálně dvakrát týdně. Soustřeďte se na skupiny velkých svalů a zejména potom na svaly takzvaného "jádra", které zlepší držení vašeho těla a madla lásky tak budou méně zřetelná.

Dieta

Je nám líto, ale bez úpravy jídelníčku se vaše madla lásky nikdy nepohnou tím správným směrem. Zařaďte do svého jídelníčku co nejvíc libového masa, ryby, drůbežího masa, oříšků a vajec, abyste měli dostatek kvalitních proteinů. Vynechejte jídla s vysokým obsahem soli, cukrů a nasycených tuků.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Zvyky lidí, kteří nikdy nevynechají trénink
Cvičení, při kterých spálíte víc kalorií než při běhu
Věci, kterými vytočíte svého trenéra do ruda
7 důvodů proč je chůze nejlepší cvičení na světě
Nenápadné signály, že jste přetrénovaní
Intezivní trénink, který můžete cvičit doma v obýváku