Menu
Úvod  › 

Kam na Velikonoce s dětmi: Tipy na jarní výlety

Velikonoce na zámku, na letišti, nebo tradiční jarmark. Vyberte si z tipů na velikonoční výlety, které vaše děti ocení.

Jistě, můžete vzít děti tradičně a poněkud neinvenčně do dětského koutku, nebo aquaparku. Anebo můžete velikonoční volno využít k výletu, na který bude vaše rodina (včetně dětí všech velikostí) vzpomínat ještě po letech. Našli jsme pro vás ty nejlepší tipy na výlety, které jsou prostoupené neopakovatelnou jarní atmosférou:

1. tip: Zámecké Velikonoce

Zámek Žleby působí dojmem, jakoby vypadl z pohádky romantických filmařů a i "obyčejné" prohlídky zámeckých komnat stojí rozhodně za prohlídku. Nicméně v období Velikonoc správa zámku připravila sváteční prohlídky v duchu svátků jara. Zprovozněná bude i zámecká kuchyně, v níž se bude připravovat celá řada tradičních velikonočních dobrot podle starých receptur. Zjistíte, jakým způsobem slavila Velikonoce rodina knížete i ostatní obyvatelé zámku a ochutnáte velikonoční speciality. Speciální velikonoční program bude probíhat mezi 19. a 21. dubnem, vždy od devíti hodin (přibližně v půlhodinových intervalech). Za plné vstupné zaplatíte 130 Kč.

2. tip: Velikonoční jarmark

V předstihu (přesně v sobotu 5. dubna) si mohou vaše ratolesti zkusit vlastnoručně vyrobit píšťalku, pomlázku, nebo řehtačku. Stačí, pokud s nimi navštívíte pražský statek Toulcův dvůr. Budou se péct ptáčci z kynutého těsta i další velikonoční speciality, které budete moci hned ochutnat. Kromě toho vaše děti určitě ocení bohatý doprovodný program sestavený z hudebních vystoupení, divadelních představení i společného zpívání jarních písniček. Ve finále se kolektivně vynese Morena a přinese se zpátky jaro. Dospělí zaplatí za vstup 80 Kč a děti od čtyř let výš 40 Kč.

3. tip: Na folklórní vlně

Pokud máte rádi tradiční Velikonoce a rádi byste je svým dětem přiblížili v jejich tradiční podobě, nemůžete si zvolit lepší místo, než je Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Od 19. do 21. dubna tady probíhá speciální velikonoční program, v rámci kterého vaše děti zjistí, jaké zvyky a tradice se k Velikonocům váží, poslechnou si cimbálovku, podívají se, jak se zdobí kraslice, či velikonoční perníky, jak se plete pomlázka, nebo vyrábí tradiční řehtačka. Jako bonus si můžete zajít na velikonoční jarmark a ochutnat některou z velikonočních dobrot. Za rodinné vstupné zaplatíte 160 Kč.

4. tip: Prohlídky letiště

Jste-li zaměřeni spíše na součastnost než na minulost a máte technicky zaměřené ratolesti, mohlo by vás zajímat, že od 17. do 21. dubna připravuje pražšké Letiště Václava Havla velikonoční prohlídky pro děti. Při nich nahlédnou do zákulisí letiště, kam se běžní cestující nedostanou. Zjistí, co má která profese na starosti a dostanou se i do těsné blízkosti letadel. Akce je vhodná pro děti od tří let, ale vzhledem k omezené kapacitě je nutné zarezervovat si místo předem na stránkách letiště.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Test: Kam byste měli jet na dovolenou?
Test: Na které řece leží...?
5 českých přírodních unikátů, které musíte vidět
Test: Znáte sedm divů světa?
Netradiční výlety po Jižních Čechách