Menu
Úvod  › 

Jak vybrat autochladničku

Autochladnička je praktický pomocník a využijete ji především v letních měsících. Zatímco člověka ochladí v parném létě klimatizace, potraviny mohou poměrně rychle podlehnout zkáze. Zachránit sendviče, řízky a jiné dobroty určitě stojí za to.

Autochladničku využijete nejen při cestách k moři, na ryby, ale i na koupaliště ve vedlejším městě. Díky ní si můžete dopřát vychlazené pivo, limonádu či zmrzlinu z domácích zásob. Před samotným výběrem je vhodné zvážit její rozměry tak, aby se vlezla do auta či kufru. Velmi důležité je totiž ledničku cestou správně ukotvit. Pokuta za její převoz sice nehrozí, ale v případě nehody může být taková nezajištěná chladnička v autě dost nebezpečná.

Jakou velikost autochladničky zvolit?

Velikost je závislá na počtu osob a kolik toho hodláte převážet. Jako další kritérium je, na jakou teplotu potřebujete obsah ochladit, jaké máte v autě k dispozici napájení a délku kabelu, dle umístění autochladničky. Na trhu existuje dnes již celá řada autochladniček. Od nejlevnějších pasívních boxů či tašek, přes chladničku do sítě, až po luxusní absorpční, poháněné propan-butanem.

Mnohé z autochladniček kombinují i vícero chlazení. Doma je můžete nachladit z běžné sítě, cestou autem je mít zapojené v autozapalování, ale rovněž si je vzít sebou na pláž, kde se potraviny v chladu udrží díky chladícím vložkám. Právě proto je vhodné popřemýšlet, zda budete autochladničku přenášet, nebo ji necháte umístěnou pouze v autě. Podle toho pak vyberete i hmotnost. Těžká a objemná chladnička by se přenášela jen velmi špatně.

Bonusy navíc

Mnohé cestovní chladničky nabízejí i další bonusy, jako je možnost ohřevu, možnost využití i jako stoleček či přepažení vnitřního prostoru, vysouvací rukojeť nebo kolečka pro jednodušší přemisťování. Za úvahu stojí také fakt, zda má autochladnička ochranu proti přemrznutí a vybití akumulátoru.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Vybíráme