Menu
Úvod  › 

6 tipů, jak vybrat perfektní dárek

Zoufale přemýšlíte, co koupit člověku, který má všechno, nebo tvrdí, že nic nepotřebuje? Naučte se vybírat originální a nezapomenutelné dárky.

Všichni to důvěrně znají. Nastane situace, kdy máte někomu koupit dárek. Nechcete to odbýt a rádi byste udělali radost. Když se ale zeptáte, uslyšíte klasickou odpověď: "Já nic nepotřebuji." Umění dát originální a nezapomenutelný dárek se dá naučit a kupodivu to není ani příliš složité. Inspirujte se následujícími devíti tipy:

1. Pojměte dárek jako událost.

I ten nejobyčejnější dárek získá nový rozměr, když si vyhrajete s jeho balením. Zejména ženy ocení dárky zabalené originálnějším způsobem než sériový balící papír a obyčejná stuha. Zapojte svou fantazii a klidně vyrobte vlastní krabici, ušijte originální obal, nebo vytvořte papírové ornamenty, kterými dárky pro ženy ozdobíte. Můžete se vsadit, že pro obdarované získá váš dárek úplně nový rozměr.

2. Jděte do zážitků.

Životopisná kniha nebo cédéčko oblíbeného zpěváka je samozřejmě fajn, ale lístky na koncert jsou něco úplně jiného. Můžete pozvat obdarovaného na "obyčejnou" večeři, nebo mu místo toho koupit kuchařský kurz, kde ho naučí připravovat jeho oblíbená jídla. A vsaďte se, že na druhou variantu nikdy nezapomene. Pátrejte zkrátka po zážitcích, které by mohly nahradit klasické věcné dárky. Hitem letošní zimy je například VIP lyžování (http://www.firmanazazitky.cz/fresh-track-vip-ranni-lyzovani), kdy si zalyžujete na sjezdovce, která je pro ostatní "řadové" lyžaře ještě zavřená. Svou lyžovačku potom završíte opulentní snídaní.

3. Napište si seznam.

Napište si seznam zájmů člověka, kterého chcete obdarovat. A poté využijte metodu brainstormingu. Pište si na papír všechno, co vás k daným koníčkům napadá. Je jedno, o co se jedná. Zda jsou to velké nebo malé věci, jestli se to dá, nebo nedá koupit. Jde o to, abyste shromáždili nápady, ze kterých můžete dál vycházet. Tuto metodu oceníte zejména, když vybíráte dárky pro muže, u kterého máte pocit, že má snad všechno, co potřebuje. Volné asociace vám přihrají nápady, které můžete proměnit v originální dárky.

4. Podívejte se do minulosti.

Vzpomínky jsou vždy velmi vděčný a osobním dárkem, který nikdy nezklame. Pátrejte po starých fotkách, suvenýrech a osobních předmětech, kterým byste mohli vdechnout nové kouzlo. Fotky nechte zarámovat, staré videokazety převést do digitálního formátu, ze suvenýrů vytvořte koláž... Vaší kreativitě se meze nekladou a se vzpomínkovými dárky budete zcela jistě slavit úspěch.

5. Šmírujte.

Nezní to nijak zvlášť ušlechtile, ale nemusíte mít strach. Nejedná se o nic nelegálního. Pouze se probrouzdáte historií obdarovaného na sociálních sítích. Možná se právě tam skrývá vaše inspirace. Zkuste zapátrat o zmínce o knize, kterou by si rád přečetl, koncertu, na který by rád šel, a tak dále.

6. Osobní vklad.

Když už jste s fantazií skutečně v koncích, vyrobte dárek sami. Osobní vklad, věnovaný čas a energie jsou neocenitelné. Upleťte šálu, složte mu píseň, namalujte obraz, naložte mu domácí hermelín. Cokoli vás napadne.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 tipů, jak ušetřit při nákupech
Největší chyby při utrácení
Tipy pro úspěšný nákup v second-handu
Diagnóza: Posedlá nakupováním
Test: Jste shopaholička?